Нарощення вітчизняного видобутку нафти та газу – пріоритет держави

28 Жовтня 2021

Роман Опімах представив нафтогазовий потенціал держави на Українському газовому форумі

Голова Державної служби геології та надр України взяв участь у VII Українському газовому форумі, який присвячений питанням східноєвропейського газового хабу, Green Deal та українській ініціативі. Захід зібрав вітчизняних та міжнародних експертів газової галузі, головних гравців східно-європейських газових ринків для обговорення шляхів розвитку газового сектору України і Східної Європи.

Під час виступу в дискусійній панелі, присвяченій перспективам видобутку нафти та природного газу в Україні та в Чорноморському регіоні, Роман Опімах розповів про основні пріоритети роботи Держгеонадр. Досягненнями він назвав продаж шести спеціальних дозволів на користування надрами, підписання восьми Угод про розподіл продукції, відновлення Юзівської УРП та старт проектів на шельфі Чорного моря.

«Уряд поставив амбітне завдання: позбутися енергозалежності до 2030 року, шляхом імпортозаміщення. Україна здатна задовольнити власні потреби газу та відмовитися від імпорту, адже входить до трійки країн Європи з найбільшими запасами найекологічнішого викопного палива», – зазначив Роман Опімах.

Голова Держгеонадр розповів про реалізацію вуглеводневих проектів і представив спільноті вакантні нафтогазові об’єкти для виставлення на аукціон, які опубліковані в Інвестиційному атласі надрокористувача. За останні два роки Служба провела величезну роботу за напрямом нарощення власного видобутку – дала початок масштабним вуглеводневим проектам на площі 50 тисяч квадратних кілометрів як на морі, так і на суходолі. Також підготувала 50 нафтогазових об’єктів в межах Інвестиційного атласу для винесення на електронні торги. Створила онлайн Data-room вторинної геологічної інформації. Каталог містить описову інформацію про об’єкти надрокористування та працює на безкоштовній основі.

Очільник регулятора зауважив, що Держгеонадра завжди відкриті до пропозицій та ініціатив з боку ринку щодо роботи Служби та об’єктів, до яких є інтерес, аби врахувати їх у своїй роботі та оголосити нові аукціони й конкурси.

Нагадаємо, 20 жовтня 2021 року Державна служба геології та надр України провела електронні аукціони. Під час торгів реалізувала два спеціальних дозволи, що надаються для геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ, з подальшим видобуванням нафти, газу природного і конденсату, за майже 395 мільйонів гривень.

Перейти до вмісту