Голова Держгеонадр представив нафтогазовий потенціал України на міжнародній конференції у Львові
Розпочалася VIII Львівська міжнародна нафтогазова конференція «Ньюфолк НКЦ» «Коюлтюбінг. ГРП. Бурові сервіси. Геологія та геофізика». Участь у заході взяв Голова Державної служби геології та надр України.
Роман Опімах розповів про основні пріоритети роботи Держгеонадр щодо реалізації вуглеводневих проєктів. Досягненнями він назвав продаж трьох спеціальних дозволів на користування надрами, підписання восьми Угод про розподіл продукції, відновлення Юзівської УРП та старт проєктів на шельфі Чорного моря.
Голова Держгеонадр представив спільноті вакантні вуглеводневі об’єкти для виставлення на аукціон, які опубліковані в Інвестиційному атласі надрокористувача. Він зазначив, що каталог було доповнено десятьма новими нафтогазовими ділянками. Роман Опімах розповів про важливість розкриття нафтогазового потенціалу Західного Регіону, над чим також працює регулятор.
«НАК “Надра України” шукає партнера для реалізації проєкту УРП на Олеській ділянці, площа якої 6300 км2. З часу виходу американської компанії Chevron з проєкту угода не набула чинності. Мінімальна програма робіт передбачає буріння 13 нафтогазових свердловин та проведення сейсміки протягом перших 5 років на площі 1500 км2. Термін дії ліцензії – до 2063 року», – поінформував Голова Держгеонадр.
Під час виступу очільник регулятора поділився планами на 2022 рік, зокрема, щодо підготовки об’єктів для виставлення на аукціон у межах Волино-Подільського нафтогазоносного регіону. Він також зауважив, що Держгеонадра завжди відкриті до пропозицій та ініціатив з боку ринку щодо роботи Служби та об’єктів, до яких є інтерес, аби врахувати їх у своїй роботі.
Роман Опімах розповів про функціонування онлайн Data-room вторинної геологічної інформації, де зібрані, зокрема, й дані про вакантні нафтогазові об’єкти.
«Каталог містить описову інформацію про об’єкти надрокористування. Це відскановані й опубліковані 70 геологічних звітів, розміщені в 197 книгах з 2 869 графічними додатками. Також у Data-room наявна інформація про земельні ділянки в межах контуру об’єкта надрокористування з переліком кадастрових номерів. Сервіс працює на безкоштовній основі та буде доповнюватися новими ділянками», – пояснив керівник Служби.
Наприкінці виступу Роман Опімах запросив Степана Козицького, директора компанії ТОВ «Велл Ко», щоб вручити спеціальний дозвіл на користування надрами Угнівської площі. Компанія є переможцем конкурсу УРП на ділянку Угнівську, угоду по якій було підписано в кінці 2020 року.
На виконання рішення та за дорученням вченої ради Університету, в присутності керівників нафтогазових компаній та кращих представників галузі ректор Володимир Онищенко вручив Голові Держгеонадр Подяку «За вагомий особистий внесок у науково-практичну співпрацю з Національним університетом “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” та реалізацію спільних проєктів, які сприяють підвищенню якості підготовки фахівців для геологічної та нафтогазової галузі України». Роман Опімах подякував за визнання роботи Служби, запросив студентів фахових вищих навчальних закладів проходити стажування та зазначив, що майбутнє геологічної та видобувної галузей залежить від молодого покоління.