Наша мета – створити сучасне нормативно-правове поле

21 Серпня 2020

Голова Держгеонадр обговорив реформування галузі з президентом Української асоціації видобувачів піску

Під час зустрічі сторони розглянули зміни до законодавства, над якими працює Служба. Зокрема, лібералізацію обігу ліцензій, спрощення розрахунку плати за надання геологічної інформації та спеціальних дозволів, урегулювання механізму розчищення русел гірських і малих річок з вилученням піщано-гравійної суміші, введення плати за користування спецдозволом для нових користувачів, а також полегшення процедури отримання дозволу для «малого надрокористування».

«Триває діалог з бізнесом, і його думка для нас украй важлива. Переконаний, що обговорення реформ із суб’єктами ринку посприяє вирішенню максимальної кількості проблем, з якими вони стикаються під час розробки надр. Ми дослухаємося до надрокористувачів і цінуємо їх експертну оцінку», – наголосив голова Служби Роман Опімах.

Учасники зустрічі також розглянули можливі випадки надання права користувачам розвідувати та видобувати корисні копалини без аукціону і дійшли висновку: застосування такого механізму має бути обмежене вичерпною кількістю умов, а також пройти додаткове обговорення та опрацювання.

«Впровадження сучасних практик у вітчизняне надрокористування – нагальна потреба галузі. Ми вдячні керівнику Держгеонадр за можливість спільної роботи над удосконалення законодавства з метою захисту інтересів легальних видобувачів надр», – повідомив президент профільної асоціації Вадим Пєлих.

Наступним кроком взаємодії сторони визначили підготовку коментарів та пропозицій з боку Української асоціації видобувачів піску до основних новел реформи, зокрема, що стосується «малого надрокористування», урегулювання механізму розчищення русел гірських і малих річок з вилученням піщано-гравійної суміші та надання спецдозволів поза аукціоном.

Перейти до вмісту