«Необхідно припинити практику видачі спецдозволів поза аукціоном», — Роман Опімах

15 Січня 2020

[vc_row height=”auto”][vc_column][vc_column_text]

Голова Держгеонадр заявив, що усі спецдозволи повинні видаватися лише шляхом проведення відкритих електронних торгів

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”20898″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах дав інтерв‘ю виданню «Економічна правда», у якому заявив, що необхідно припинити видачу ліцензій на нові ділянки поза конкурсом і запровадити проведення відкритих електронних торгів за всіма типами корисних копалин.

«У наших планах повністю перейти на прозорий механізм видачі спецдозволів, — каже Роман Опімах. — Акуціон може бути проведений за ділянками, ініційованими з Інвестиційного атласу або номінованими за бажанням надрокористувачів. Необхідно  скасувати штучні інструменти надання спецдозволів і зробити процедуру їх отримання максимально прозорою і зрозумілою».

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”20899″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]

Він нагадав, що найближчі аукціони планують провести навесні і закликав надрокористувачів розглянути інвестиційні пропозиції, запропоновані у Атласі.

Також голова Держгеонадр розказав, що Служба підтримує введення законодавчого механізму боротьби зі сплячими ліцензіями. «Ми пропонуємо змінювати правила гри. Якщо компанія на четвертий рік після отримання ліцензії не розпочала видобуток, вона повинна сплачувати податок за користування ліцензією. У міжнародній практиці цей алгоритм має назву «use of drop», — зазначає Роман Опімах. — Зараз існує практика, коли компанії по десять років не розробляють надра і фактично утримують ліцензію, а бюджет України не отримує жодних надходжень від площ, які могли б приносити прибуток. Сподіваємось, що цей механізм буде відпрацьований у новому Кодексі про надра».

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту