Роман Опімах презентував потенціал критичних корисних копалин німецьким колегам і шляхи отримання надр у користування
Голова Держгеонадр Роман Опімах взяв участь у круглому столі, організованому Німецьким агентством мінеральних ресурсів (DERA). До експертної дискусії, що проходила у змішаному форматі, долучилися понад 40 представників урядових організацій і галузевих установ. Сторони обговорили питання сировинної політики України в галузі критичної сировини, а також можливості німецько-української співпраці в цьому контексті.
«Україна володіє значним потенціалом розробки корисних копалин, що містяться в переліку критичних для Європи, а також Великої Британії, США, Канади. Державна служба геології та надр України підготувала та опублікувала в Інвестиційному атласі надрокористувача вакантні об’єкти, зокрема і з покладами стратегічних корисних копалин. Це близько 30 пропозицій ділянок надр з покладами літію, цирконію, нікелю, танталу, графіту тощо, – повідомив Голова Служби Роман Опімах. – Зараз деякі копалини з переліку критичних видобуваються в незначному обсязі, але його можна наростити за умови значних капітальних інвестицій та сучасних технологій. Ми запрошуємо німецький бізнес інвестувати в розробку українських надр. Таке співробітництво посприяє створенню сталих ланцюгів постачання критичної сировини до Німеччини і країн ЄС».
Роман Опімах нагадав, що отримати ділянку надр у користування можна шляхом участі в електронних торгах, конкурсах на укладання угод про розподіл продукції, а також увійшовши в уже діючі проекти з надрокористування «farm-in», або придбавши спеціальний дозвіл у компанії, яка отримала право розробляти надра.
Голова Німецького агентства мінеральних ресурсів Пітер Бухгольц розповів, що DERA допомагає компаніям і політикам розпізнати потенційні ризики щодо ланцюгів постачання сировини, підтримує заходи, вжиті Федеральним урядом і компаніями щодо забезпечення мінеральних ресурсів на світових ринках. Такожвін повідомив, що на Конференцію з питань відновлення України, яку Велика Британія та Україна спільно проведуть у Лондоні в червні 2023 року, запросить гірничодобувні компанії з Німеччини, аби вони могли ознайомитися з потенціалом українських надр.
Довідково
DERA – провідна німецька інформаційно-консультаційна платформа в галузі мінеральної сировини, заснована в 2010 році Федеральним міністерством економіки та захисту клімату Німеччини. Є частиною Федерального інституту геологічних наук і природних ресурсів (BGR). DERA має багаторічний досвід і розвинену науково-технічну інфраструктуру.
Організація працює для задоволення потреб Німеччини в безпечній і доступній мінеральній сировині та налагодженням сталих ланцюгів її постачання.