Норвегія має намір допомогти Україні з проектом EIMIDA 2018-2020

10 Вересня 2017

[vc_row][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”12241″ size=”medium” align=”center”][us_single_image image=”12242″ size=”medium” align=”center”][us_single_image image=”12243″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Представники Державної служби геології та надр України на запрошення Геологічної служби Норвегії взяли участь у технічному семінарі та польовій геологічній екскурсії за проектом «Європейська інтеграція даних про мінеральну сировину» (абревіатура EIMIDA).

Під час семінару Сторони оглянули здобутки за період, що минув за проектом EIMIDA, та розглянули стан розробки веб-сервісу «Мінеральні ресурси України». Крім того, обговорили перспективи продовження проекту на 2018-2020 роки.

“Для України такі проекти в геологічній сфері є дуже важливі. На даний час ми досягли  важливого професійного результату у проекті EIMIDA, це прогрес у розробці веб-сервісу «Мінеральні ресурси України». Хочу наголосити, що саме обізнаність обох країн можлива завдяки таким геологічним екскурсіям в Україні та Норвегії. Зі сторони Держгеонадр  ми докладемо необхідних зусиль для продовження проекту EIMIDA на 2018-2020 роки” – підкреслив Микола Фощій, перший заступник Голови Держгеонадр.

Ці наміри можуть бути обговорені під час заключної наради у Трондхеймі наприкінці листопада – початку грудня, а також у Посольстві Норвегії в Україні у Києві, як це передбачалось під час попередньої зустрічі 4 травня 2017 року.

Довідка
Даний семінар та геологічна екскурсія проводились вдруге з 10 по 15 вересня 2017 р. у Норвегії, перший захід за проектом NUMIRE відбувся у 2013 році.

Головним завданням семінару та геологічної екскурсії було підвищення наукових контактів між Норвегією та Україною – зокрема, в обміні інформацією про типи родовищ корисних копалин, що представляють інтерес для обох країн.

Норвегія та Україна планують створити гармонізовану критичну масу знань по геології та відповідати вимогам ЄС щодо застосування Статті 185 ДФЄС у геології разом з ГСН та іншими геологічними службами та установами країн-членів ЄС у створенні Європейської Геологічної Агенції.

Веб-сервіс «Мінеральні ресурси України», тимчасово розміщений на http://eng.minerals-ua.info, українською та англійською мовами.

Прес-служба Держгеонадр

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту