Нові горизонти співпраці із ЄС

15 Лютого 2021

Україна та Євросоюз поглиблюють співпрацю з виробництва літій-іонних акумуляторів

Україна та ЄС співпрацюватимуть у галузях сировини та виробництва акумуляторів. Про новий напрямок співробітництва домовилися з Віцепрезидентом Єврокомісії Марошем Шефчовічем, — повідомив Прем’єр-Міністр України Денис Шмигаль. Ідеться, зокрема, про виготовлення літій-іонних акумуляторів, попит на які сьогодні різко зростає у зв’язку з курсом ЄС до кліматично нейтрального континенту.

Україна має величезний нерозкритий потенціал у сфері видобутку літію та кобальту. Це та галузь, де ми можемо вийти на провідні позиції у світі, залучати інвестиції, створювати переробні підприємства та нові робочі місця. ЄС готовий підтримати Україну в цьому напрямку, а тому розширить програму технічної підтримки на додаткових 800 тисяч євро.

«Ми цінуємо довіру європейських партнерів та, як Державна геологічна служба, докладемо максимум зусиль, аби зі свого боку створити комфортні умови для реалізації програми стратегічного партнерства у цьому напрямку, — прокоментував голова Держгеонадр Роман Опімах. — Регулятор, з метою залучення інвестицій у видобування мінералів майбутнього в Україні, у тому числі і літію, уже підготував низку інвестиційних пропозицій, та презентував їх на міжнародному рівні (посилання). Ми удосконалюємо законодавчу базу та механізми роботи інвесторів, аби стимулювати розвиток галузі».

Нагадаємо, Державна служба геології та надр України підготувала три літієві інвестиційні пропозиції — Шевченківська ділянка, Крута Балка, ділянка Добра. Також надрокористувачам пропонують для розробки об‘єкти із покладами титану, нікелю, кобальту, хрому, молібдену, танталу, цирконію та інших критичних мінералів.

Перейти до вмісту