Нові правила гри у надрокористуванні

01 Жовтня 2020

Прогресивні та передбачувані правила для інвесторів — такий підхід до оновлення профільного законодавства пропонують у Держгеонадрах

Державна служба геології та надр України запропонувала ключові напрями оновлення законодавства у сфері надрокористування. В основі сучасного підходу — діджиталізація регулювання роботи галузі, прозорі правила доступу до надр, підтримка малого надрокористування та лібералізація обігу спецдозволів.

«Сучасний підхід до надрокористування передбачає дерегуляцію та спрощення погоджувальних процедур, прискорення та оцифровування усіх етапів взаємодії держави й бізнесу. Це дозволить забезпечити прозорість роботи, сприятиме зростанню довіри потенційних інвесторів до галузі та регуляторного органу, унеможливить зловживання будь-кого з учасників процесу», — зауважив голова Держгеонадр Роман Опімах.

Слід зазначити, що Служба вже запровадила низку ініціатив, що втілюють таке бачення. Зокрема, протягом 2020 року усі спецдозволи на нові ділянки надр надавали виключно за результатами прозорих аукціонів, які показали 15-разове зростання кінцевої вартості лотів у порівнянні із початковою. Також працюють над створенням електронного калькулятора, скориставшись яким надрокористувачі зможуть безкоштовно та самостійно визначити початкову вартість спецдозволу на ділянку надр. Планують, що калькулятор з’явиться на сайті Держгеонадр протягом найближчого місяця.

У фокусі уваги Служби залишається новий Кодекс про надра. Нагадаємо, разом із найбільшими гравцями видобувного сектору та профільними Асоціаціями було підготовлено ключові позиції, які слід включити до оновленої редакції документу.

Перейти до вмісту