Нові пропозиції від Держгеонадр

29 Вересня 2020

Інвестиційний атлас надрокористувача нараховує понад 280 об’єктів

З метою залучення інвестицій Державна служба геології та надр України запустила онлайн-продукт Інвестиційний атлас надрокористувача, який містить понад 280 перспективних ділянок для розробки корисних копалин по всій Україні. Перелік постійно доповнюється новими об’єктами.

Серед останніх пропозицій – Шевченківське родовище літієвих руд, Кропивнянське родовище титаномагнетит-ільменітових руд з апатитом, Східна ділянка Мазурівського родовища з польовим шпатом, цирконієвими та ніобієвими рудами – ці родовища мають обліковані запаси та пропонуються для ініціювання на аукціон з метою видобування корисних копалин. Видиборська ділянка з Видиборським рудопроявом титанових руд та апатиту вакантна для геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки. Також Служба підготувала об’єкти з покладами неметалічних корисних копалин – Луполівське родовище гранітів, Маяцьке родовище вапняків і глин та Новоселицьке родовище вапняків.

«Надра України мають шанс стати драйвером зростання національної економіки. Адже це і залучення інвестицій в економіку країни, і створення нових робочих місць в регіонах, – переконаний голова Служби Роман Опімах. – Ми проводимо постійний діалог з промисловістю для задоволення їх попиту у сировині, адже наша мета – створити цікаві пропозиції для інвесторів».

Подавши заяву, зацікавлена особа легко може ініціювати винесення ділянки на найближчий аукціон. Крім того, інвестор може номінувати власну пропозицію та позмагатися за неї на відкритих електронних торгах в режимі реального часу.

Бізнес готовий сплачувати ринкову ціну за лоти. Цьогоріч загалом виставлено 57 лотів на е-торги. За результатами проведених шести аукціонів продано 35 спеціальних дозволів на користування надрами на близько 800 млн грн (зростання у 15 разів початкової ціни). Ці кошти надходять безпосередньо до Державного бюджету України.

Перейти до вмісту