Новий Кодекс про надра передбачатиме можливість перепродажу ліцензій після попереднього погодження

28 Лютого 2020

Концепцію лібералізації обігу спецдозволів голова Держгеонадр Роман Опімах обговорив із бізнес-спільнотою

У Держгеонадрах підтримують ініціативу лібералізації обігу ліцензій. Про це заявив голова Служби Роман Опімах під час зустрічі із представниками бізнесу, що відбулася сьогодні в офісі Європейської бізнес асоціації (European Business Association). Пропозицію дозволити продавати ліцензії після попереднього погодження вже включили у Концепцію нового Кодексу України про надра. Водночас, очільник наголосив на тому, що ініціатива буде детально опрацьовуватись із експертами, аби унеможливити будь-які спекуляції.

«Ми плануємо закріпити ініціативу лібералізації обігу ліцензій у новому Кодексі, наразі опрацювали пропозицію перепродавати спецдозволи на користування надрами лише  за умови попереднього погодження такого продажу із регулятором, як це відбувається у низці світових країн-лідерів видобувної галузі, — каже Роман Опімах. — Можливо ми розробимо окремий механізм обігу ліцензій для державних компаній, щоб уникнути «шпарин» у законодавчому механізмі та забезпечити чесні і рівні умови для усіх гравців ринку».

Голова Державної служби геології та надр нагадав, що триває робота над врегулюванням проблеми «сплячих» ліцензій. Зокрема, у Концепції нового Кодексу заклали норму про податкове навантаження для інвесторів, які протягом трьох років після отримання спецдозволу не розпочали видобування.

Нагадаємо, до розробки нового Кодексу про надра залучені спеціалісти Мінекоенерго, Федерації роботодавців України, профільних асоціацій, бізнесу. Вже навесні проект документу передадуть на розгляд Верховної Ради.

Перейти до вмісту