[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]
Під час зустрічі т.в.о. Голови Держгеонадр України Олега Кирилюка з делегацією Світового банку та Президентом DiXi Grouр Оленою Павленко сторони назвали основною метою потенційного співробітництва з Службою забезпечення прозорого співробітництва в сфері видобутку надр, запуску електронних аукціонів, реформування відомства, реформи сектору газу та енергетики в Україні.
Керівник Держгеонадр, Олег Кирилюк обговорив із представниками Світового банку зроблені кроки на шляху до енергонезалежності України. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Держгеонадр.
Кирилюк подякував представникам Світового банку за допомогу Україні “передусім у забезпеченні реалізації реформ, зокрема, у сфері видобування надр”.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small” width=”full” us_bg_image=”16364″ us_bg_repeat=”repeat-y”][vc_column][vc_empty_space height=”600px”][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]
Представники Світового банку і Держгеонадра домовилися про можливу подальшу співпрацю.
Основною метою сторони назвали забезпечення прозорого співробітництва в сфері надрокористування, запуску електронних аукціонів, реформування відомства, реформи сектору енергетики в Україні.
“Олег Кирилюк наголосив на необхідності звести до мінімуму вплив радянських методів на сферу видобутку”, – додали у прес-службі.
Перші нафтогазові аукціони в Україні заплановано на 6 березня 2019 року. Підготовка до аукціонів стартувала 6 грудня 2018 року.
Кирилюк нагадав, що на перші електронні торги в поточному році, які відбудуться 6 березня, виставлені 10 нафтогазових ділянок, на другі (29 квітня) – ще сім.
За його словами, прогнозовані ресурси на ділянках, що виставляються на торги 6 березня – понад 92 млрд куб. м газу і 16 млн тон нафти. Стартова ціна лотів – від 5 млн грн до 500 млн грн.
Також Кирилюк повідомив, що служба, крім проведення вуглеводневих аукціонів, виставить на електронні торги в березні 10 ділянок із запасами графіту, берилію, цирконію.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small” width=”full” us_bg_image=”16369″ us_bg_repeat=”repeat-y”][vc_column][vc_empty_space height=”600px”][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]
У цілому до кінця 2019 року Держгеонадра виставить на електронні торги близько 70 ділянок корисних копалин (30 – вуглеводневі, 40 – рудні і нерудні).
Нагадаємо, з 1 січня 2019 року електронні аукціони для продажу надр стали обов’язковими.
[/vc_column_text][us_single_image image=”16370″ size=”full” align=”center” lightbox=”1″][/vc_column][/vc_row]