Оголошення

25 Жовтня 2021

Держгеонадра інформують щодо особливостей погодження проектних технологічних документів з розробки родовищ корисних копалин і робіт на землях водного фонду

З метою скорочення кількості відмов у наданні погоджень проектних документів, передбачених статтею 51 Кодексу України «Про надра», та погоджень, передбачених статтями 82 та 86 Водного Кодексу України, Державна служба геології та надр України інформує:

Обов’язкові умови надання Держгеонадрами погодження, передбаченого статтею 51 Кодексу України «Про надра» для твердих корисних копалин

1. Наявність чинного спеціального дозволу на користування надрами.

2. Наявність проектних рішень на виконання особливих умов спеціального дозволу на користування надрами та програми робіт.

3. Відповідність балансових запасів та планованих втрат корисних копалин відповідним показникам чинного протоколу ДКЗ із затвердження результатів геолого-економічної оцінки родовища.

4. Відповідність проектних рішень щодо основних та супутніх корисних копалин і компонентів, а також спільно залягаючих корисних копалин, розкривних та вміщуючих порід положенням чинного протоколу ДКЗ із затвердження результатів геолого-економічної оцінки родовища.

5. Подання надрокористувачем на погодження Держгеонадр повного комплекту проектного документу (всі розділи, книги та додатки, які передбачені проектним документом).

6. У разі звернення суб’єкта господарювання до уповноважених установ, з метою отримання висновку щодо допустимості планованої діяльності стосовно проектного документу, Держгеонадра приймають до розгляду такий проектний документ, після отримання висновку, який визначає допустимість планованої діяльності та визначає екологічні умови її провадження.

Обов’язкові умови надання Держгеонадрами погодження, передбаченого статтями 82 та 86 Водного Кодексу України

1. Відсутність в проектних рішеннях будь-якого використання надр (ґрунту, піску, піщано-гравійної суміші та ін., що вилучаються з поверхні суші чи дна водойми під час проведення робіт).

2. Наявність в проектному документі, що погоджується, чітко визначеного (з вказанням кутових точок координат) місця складування ґрунту, піску, піщано-гравійної суміші та ін., що вилучаються з поверхні суші чи дна водойми під час проведення робіт, та документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою для такого складування.

3. Подати надрокористувачем на погодження до Держгеонадр повного комплекту проектного документу (всі розділи, книги та додатки, які передбачені проектним документом).

4. У разі звернення суб’єкта господарювання до уповноважених установ, з метою отримання висновку щодо допустимості планованої діяльності стосовно проектного документу, Держгеонадра приймають до розгляду такий проектний документ, після отримання висновку, який визначає допустимість планованої діяльності та визначає екологічні умови її провадження.

Перейти до вмісту