Олег Кирилюк: “Країна з успішною видобувною галуззю — Бразилія, зацікавилась українськими родовищами”

10 Січня 2018

10 січня 2018 року в Держегонадрах відбулася робоча зустріч т. в. о. Голови Державної служби геології та надр України Олега Кирилюка з радником Посольства Бразилії в Україні Еліо Калдасом.

Під час розмови керівник українського геологічного відомства надав бразильским партнерам інформацію, що їх цікавила стосовно мінеральних ресурсів нашох країни. Розповів про процедури та практику розробки родовищ, реформи, що спрощують інвестування в розробку копалин.
— Україна належить до регіонів світу, найбільш насичених мінеральними ресурсами. З 120 видів корисних копалин, які сьогодні споживає людство, в  надрах нашої країни виявлено майже 20 тисяч родовищ і проявів 117 видів корисних копалин, 8761 родовища і 1288 об’єкти обліку супутніх корисних копалин (компонентів) в них за 95 видами мінеральної сировини мають промислове значення і обліковуються в державному балансі запасів корисних копалин, 3055 родовище розробляється. Ми відкриті до співпраці – заявив Олег Кирилюк, т.в.о. Голови Держгеонадр.
З свого боку бразильска сторона висловила зацікавленість в обговорені можливих проектів по розробці корисних копалин в Україні. Для реалізації цих планів, представники держав домовились про продовження діалогу на рівні експертів. Завданням яких стане визначення конкретних проектів, що можуть бути реалізовані спільними зусиллями.
Слід зазначити, що інтерес бразільскої сторони до копалин в Україні є дуже гарним маркером, що показує інтерес кваліфікованих інвесторів до нашої держави. Адже Бразилія — дуже успішна держава у сфері співпраці з провідними світовими компаніями з видобутку корисних копалин.

Довідка:
Бразилія — є першим в світі виробником залізної руди, другим — марганцю і танталу і фактичним монополістом з ніобію (понад 95% світового виробництва), входить в першу п’ятірку по видобутку бокситів, олова, літію, магнію.

Перейти до вмісту