[vc_row][vc_column width=”1/2″][us_gallery ids=”11604,11605,11603″ layout=”masonry” columns=”1″ indents=”1″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]
У Львові стартувала міжнародна конференція «СarpathianOil&Gas», де одним із головних спікерів став очільник Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк.
Зокрема, держменеджер презентував доповідь на тему «Ресурсний потенціал нафтогазоносних площ в Західному регіоні країни». За словами керівника Держгеонадр є сенс говорити про значний потенціал нарощування видобутку вуглеводнів.
«Західний нафтогазовий регіон охоплює територію п’яти областей, на яких відкрито 121 родовище вуглеводнів, переважна більшість – у 1960 – 1980 роках. Загальні доведені запаси газу перевищують 100 млрд. куб. м., нафти – майже 50 млн тон. Видобуток газу становить близько 1 млрд. куб. м. на рік, нафти – 0,4 млн тон. Враховуючи значні запаси, можна стверджувати, що Західний регіон має значний потенціал», – зазначив на конференції Олег Кирилюк.
А також керівник Держгеонадр повідомив, що на території західних областей діє 144 ліцензії на видобуток вуглеводнів. Із загальної кількості, 23 ліцензії належать ПАТ «Укрнафта», 44 ліцензії – ПАТ «Укргазвидобування», інші – приватним компаніям. При цьому частина ліцензій знаходяться в замороженому стані через відсутність оцінки впливу на довкілля.
Під час свого виступу Кирилюк О.В. повідомив, що для прозорого надання спеціальних дозволів на аукціоні, в тому числі й на користування нафтогазоносними надрами, Держгеонадрами були запропоновані зміни до нормативної бази та передані до Міністерства екології та природних ресурсів України.
«Одним із важливих кроків для досягнення транспарентності у наданні дозволів на користування надрами є проведення аукціонів з наступними змінами, які ми запропонували Мінприроди, а саме: включити процес розробки ОВД (оцінка впливу на довкілля) до порядку проведення аукціонів; введення терміну «договір з відкладальною обставиною» для надання можливості переможцю аукціону отримати дозвіл на користування надрами з розробленим ОВД; врахувати пропозиції та вимоги надрокористувачів стосовно вилучення процесу апробації, який нівелює аукціонну діяльність з продажу вуглеводнів», – заявив під час свого виступу Олег Кирилюк.
У конференції взяли участь компанії з країн Карпатського регіону: України, Польщі, Угорщини, Словаччини, Чехії, Румунії та Австрії, а також з інших країн. У Програмі заходу – презентація технологій геологорозвідки, видобутку нафти і газу, інтенсифікації, ремонту і відновлення свердловин і багато інших цікавих і важливих тем. Дана конференція об’єднала представників органів влади, бізнесу, експертної̈ спільноти та міжнародних організацій̆ для обговорення важливих аспектів роботи нафтогазової галузі.
Організатором конференції виступила Консалтингова компанія ExPro на основі генерального партнерства групи компаній «Західнадрасервіс» і підтримки Львівської ОДА.
Нагадаємо, що Держгеонадра планують виставити на аукціон 22 нафтогазові ділянки на шельфі Чорного і Азовського морів.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]