Олег Кирилюк: Україна може стати співзасновником і членом Європейської Геологічної Агенції

29 Січня 2018

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”6357″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

1 лютого 2018 року у Києві Державна служба геології та надр України вперше на території України проводитиме семінар директорів АГСЄ присвячений обговоренню питань стратегічного розвитку Асоціації геологічних служб Європи (далі АГСЄ)

– Держгеонадра вперше спільно з Асоціацію геологічних служб Європи проведуть семінар. Це надзвичайно важливо для України, як свідчення сталості курсу нашої держави на європейську інтеграцію, це дійсно демонстрація нашого погляду у майбутнє, наших намірів реалізувати потенціал Угоди про асоціацію Україна-ЄС у сфері геологічного вивчення і використання надр. На шляху до європейської інтеграції участь у стратегічних заходах АГСЄ надає рідкісну можливість працювати пліч о пліч з колегами Європейського Союзу, наприклад, офіційно увійти до числа розробників високотехнологічного дослідницького середовища проекту GeoERA, і як наслідок, далі Україна може стати співзасновником і членом Європейської Геологічної Агенції, що сприятиме поширенню відомостей про геологічну будову та мінеральні ресурси нашої держави та залученню іноземних інвестицій у розвиток мінерально-сировинної бази України, – заявив нинішній очільник Держгеонадр Олег Кирилюк.

Семінар АГСЄ проводитимуть напередодні святкування 100-річного ювілею з дня створення Геологічної Служби України. Захід спрямований на обговорення робочих документів та пропозицій, які стосуватимуться внесення змін до Стратегії та Статуту АГСЄ з метою максимального врахування сучасних потреб Європейського Союзу у геологічних знаннях та експертизі. Під час семінару будуть сформовані відповідні рішення, які приймуть, під час 44-ї Генеральної Асамблеї АГСЄ у квітні цього року.

Нагадаємо, такий захід в історії АГСЄ вперше проводиться поза межами ЄС, і саме Україна була ініціатором його проведення в Києві, щоб підкреслити неухильний поступ України на шляху реалізації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, яка була підписана 28 червня 2014 року і набула чинності минулого року.

Довідка. 
GeoERA- даний проект спрямований на створення дослідницького середовища європейських геологічних служб для розбудови Геологічної агенції Європи. У проекті беруть участь 54 партнери, з яких 33 – геологічні служби країн Європи, і 21 – регіональні організації геологічних служб Бельгії, Іспанії, Італії та Німеччини. Проект має інтеграційний характер і спрямований на уніфікацію та гармонізацію національних систем збирання, обробки та обміну геологічної інформації, в тому числі широкого кола родовищ та проявів корисних копалин. Більше про проект можна дізнатись за посиланням: http://geoera.eu/

АГСЄ – Асоціації геологічних служб Європи репрезентує понад 7500 фахівців, які працюють у різних напрямах геологічного вивчення надр в інтересах суспільства та економіки Європейського Союзу.  
Основна мета Асоціації полягає у забезпеченні ЄС інформацією та науково-технічними консультаціями для розробки стратегічних та регуляторних засад у таких областях, як вивчення та використання природних ресурсів, виявлення небезпечних природних явищ геологічної природи, їх моніторинг та зменшення рівня наслідків, регулювання процесів поширення інформації за допомогою сучасних технологій, гармонізація геологічних даних у європейському масштабі. 
Україна приєдналась до АГСЄ у 2007 році на правах асоційованого члена, а у 2009 році під час перереєстрації АГСЄ під юрисдикцією Бельгії увійшла до числа засновників АГСЄ. 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту