1 лютого 2018 року у Києві Державна служба геології та надр України вперше на території України проводитиме семінар директорів АГСЄ присвячений обговоренню питань стратегічного розвитку Асоціації геологічних служб Європи (далі АГСЄ)
– Держгеонадра вперше спільно з Асоціацію геологічних служб Європи проведуть семінар. Це надзвичайно важливо для України, як свідчення сталості курсу нашої держави на європейську інтеграцію, це дійсно демонстрація нашого погляду у майбутнє, наших намірів реалізувати потенціал Угоди про асоціацію Україна-ЄС у сфері геологічного вивчення і використання надр. На шляху до європейської інтеграції участь у стратегічних заходах АГСЄ надає рідкісну можливість працювати пліч о пліч з колегами Європейського Союзу, наприклад, офіційно увійти до числа розробників високотехнологічного дослідницького середовища проекту GeoERA, і як наслідок, далі Україна може стати співзасновником і членом Європейської Геологічної Агенції, що сприятиме поширенню відомостей про геологічну будову та мінеральні ресурси нашої держави та залученню іноземних інвестицій у розвиток мінерально-сировинної бази України, – заявив нинішній очільник Держгеонадр Олег Кирилюк.
Семінар АГСЄ проводитимуть напередодні святкування 100-річного ювілею з дня створення Геологічної Служби України. Захід спрямований на обговорення робочих документів та пропозицій, які стосуватимуться внесення змін до Стратегії та Статуту АГСЄ з метою максимального врахування сучасних потреб Європейського Союзу у геологічних знаннях та експертизі. Під час семінару будуть сформовані відповідні рішення, які приймуть, під час 44-ї Генеральної Асамблеї АГСЄ у квітні цього року.
Нагадаємо, такий захід в історії АГСЄ вперше проводиться поза межами ЄС, і саме Україна була ініціатором його проведення в Києві, щоб підкреслити неухильний поступ України на шляху реалізації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, яка була підписана 28 червня 2014 року і набула чинності минулого року.
АГСЄ – Асоціації геологічних служб Європи репрезентує понад 7500 фахівців, які працюють у різних напрямах геологічного вивчення надр в інтересах суспільства та економіки Європейського Союзу.