На повторних електронних торгах Служба реалізувала спеціальний дозвіл на користування надрами з покладами каоліну первинного та піску
Державна служба геології та надр Україна провела повторний аукціон з продажу спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування каоліну первинного та піску. Ділянка надр знаходиться в Дніпропетровській області, надається в користування на 20 років.
Участь в торгах взяли чотири приватні компанії. Боротьбу за право видобувати каолін первинний та пісок вело три підприємства. В результаті перемогу здобуло ТОВ «Спис Україна», запропонувавши найвищу ціну за лот – 7,1 мільйона гривень. Друга найвища ціна пропозиція надійшла від ТОВ «Майнінг Індастрі Груп – 7,06 мільйона гривень. Торги стартували з 2,9 мільйона гривень.
«Каолін первинний на Павлівському родовищі придатний для використання як шихта для виробництва вогнетривких виробів загального призначення, – розповідає Роман Опімах. – Пісок на ділянці надр можна використовувати для формувальних і стержневих сумішей як наповнювач».
Аукціон з продажу Павлівського родовища проводився повторно. На попередніх е-торгах переможцем стало ТОВ «Українська компанія з видобування пісків та каолінів», запропонувавши 46,05 млн грн. Проте сплачувати вартість лоту підприємство відмовилося.
Державним балансом запасів корисних копалин України обліковуються запаси каолінів на 41 родовищі. Нині розробляється 21 родовище, на дев’яти з них видобуток тимчасово не ведеться. Одне родовище перебуває на стадії розвідки.
«Ми підготували та розмістили в Інвестиційному атласі надрокористувача пропозиції ділянок надр з покладами каоліну для видобування чи розвідки корисної копалини. Нині в атласі міститься 16 об’єктів, шість з них уже продані на прозорих електронних торгах», – повідомив очільник Служби.
Каолін використовують в паперовій, гумовотехнічній, керамічній, фарфорово-фаянсовій, чорній металургії та інших галузях промисловості.