Рішенням Колегії Державної служби геології та надр України схвалено перехід від радянської геодезичної системи координат Пулково-42 (СК-42) до Світової системи WGS-84 (World Geodetic System) з 1 січня 2021 року. При цьому встановлено перехідний період, під час якого надрокористувачам рекомендують, з урахуванням специфіки корисних копалин, у документах зазначати географічні координати у двох системах, Пулково та WGS, з точністю до сотих секунди для останньої.
«Світова геодезична система координат 1984 року є найбільш зручною для користування, адже за допомогою лише звичайного смартфону можна визначити кутові точки ділянки надр, що цікавить й розпочати процедуру її номінування на аукціон. До того ж точність такої системи значно вища ніж нині діюча Пулково 42», — прокоментував рішення Колегії голова Держгеонадр Роман Опімах. М
Повний перехід до системи географічних координат WGS-84 з внесенням відповідних змін до координат кутових точок ділянки надр у бланк спеціального дозволу для надрокористувачів, що отримали такий дозвіл до 1 січня 2021 року, здійснюватимуть протягом двох років для корисних копалин загальнодержавного значення та протягом трьох років для корисних копалин місцевого значення.
Очікується, що найближчим часом ДНВП «Геоінформ України» додатково забезпечить відображення у базі даних спецдозволів координати ділянок, перераховані з системи Пулково-42 у систему WGS-84. Також Геоінформ повинен відобразити механізм переведення однієї системи координат в іншу на своєму офіційному сайті, — вирішили у Колегії.
Зазначимо, картографічна система координат Пулково-42 (СК-42) — система пласких прямокутних координат, розроблена 1942 року, вважається застарілою та менш точною, порівняно із World Geodetic System 1984 року. СК-42 широко використовувалась у СРСР, а потім країнами СНД.