Поглиблення співпраці між Україною та ЄС в галузі критичної сировини

14 Липня 2021

Меморандум про стратегічне партнерство у сировинній галузі між Україною та Європейським Союзом підписали Прем’єр-міністр України та Віце-президент Європейської Комісії

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах взяв участь у Конференції високого рівня «Стратегічне партнерство між Європейським Союзом і Україною у сфері критичної сировини та батарей», яку організували Уряд України та Представництво Європейського Союзу в Україні. 

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Віце-президент Європейської Комісії Марош Шефчовіч, представники Українського Уряду, посли, керівники українських і європейських підприємств, бізнес-асоціації стали учасниками заходу.

«Стратегічне партнерство дозволить нам поглибити співпрацю у галузі сировини. Значний потенціал покладів мінеральних ресурсів в Україні, а також необхідність модернізації видобувної, переробної промисловості України, удосконалення законодавчої та адміністративної бази для інвесторів стануть міцною базою нашого партнерства», — підкреслив Денис Шмигаль.

Під час Конференції Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Віце-президент Європейської Комісії Марош Шефчовіч підписали Меморандум про стратегічне партнерство у сировинній галузі між Україною та Європейським Союзом та відповідну дорожню карту заходів.

«Започатковано важливе співробітництво України та ЄС з розробки критичних корисних копалин, — зауважив Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Україна володіє значними ресурсами мінеральної сировини. В нас наявні 20 з 30 критичних копалин, що містяться в переліку критичних для ЄС. Це літій, титан, цирконій, тантал, ніобій, нікель, кобальт та інші. Ми запрошуємо іноземних інвесторів розвідувати та розробляти ділянки надр з покладами критичної сировини шляхом участі в електронних аукціонах, а також долучатися до діючих проектів на вже заліцензованих об’єктах через бізнес-партнерство».

Стратегічне співробітництво з Європейським Союзом – вагомий крок до поглиблення відносин у політичній та економічній сферах. Реалізація проектів у галузі критичної сировини та батарей за підтримки міжнародних інвестицій дозволить Україні інтегруватися в сучасні високотехнологічні процеси з видобутку, збагачення та виготовлення «металів майбутнього» для забезпечення сталого «зеленого переходу».

Перейти до вмісту