Польща зацікавилася українськими вуглеводнями

21 Липня 2021

Відбулася робоча зустріч Голови Держгеонадр із представниками польської нафтогазової компанії PGNiG S.A.

В Києві за ініціативи польської компанії Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNiG S.A.) відбулася робоча зустріч Голови Державної служби геології та надр України Романа Опімаха з Паном Артуром Цієсьліком, Віцепрезидентом PGNiG S.A, та паном Іренеушем Дереком, Радником Правління PGNiG S.A. з питань співпраці з Україною.

Голова Держгеонадр розповів про існуючі пропозиції в галузі видобутку вуглеводнів в Україні, а також про можливі шляхи реалізації бізнес-проєктів.

«Служба підготувала та опублікувала в Інвестиційному атласі надрокористувача понад 40 об’єктів з покладами нафти й газу для виставлення на електронні торги. Це більше 6000 квадратних кілометрів по всій території України, що є в основному «green fields». Отримати ділянку в користування можна, придбавши спецдозвіл на електронних торгах, які Служба регулярно проводить на платформі Прозорро.Продажі», – повідомив Роман Опімах.

Очільник Служби розповів інвесторам про можливість входження в уже діючі проєкти з надрокористування «farm-in». Умовою є придбання частки компанії, яка є ліцензіатом. Такий механізм може бути цікавим підприємствам, які не розробляють ділянки через брак коштів та технологій, а міжнародний партнер запропонує капітал і досвід.

Ще одним з можливих шляхів отримати доступ до надр є участь у конкурсі на укладання угод про розподіл продукції. Такий шлях є тривалим у часі, що може зайняти до трьох років з моменту оголошення конкурсу й до визнання переможцем умов початку угоди.

Як зазначили у PGNiG, компанія зацікавлена в реалізації проєктів у галузі надрокористування на території України, оскільки тут наявний значний потенціал вуглеводневих покладів. Особливу зацікавленість у польської сторони викликають об’єкти, що знаходяться в західній частині нашої країни. Це обумовлено схожою геологією нафтогазоносних регіонів Західної України та Польщі.

Голова Держгеонадр розповів, що НАК «Надра України» шукає партнера для реалізації УРП на Олеській ділянці.

«Україна зацікавлена в залученні іноземних інвестицій у розробку український надр. З часу виходу американської компанії Chevron з проєкту угода по Олеській ділянці не набула чинності, – поінформував Роман Опімах. – Площа об’єкта становить 6300 квадратних кілометрів, ресурси газу нетрадиційних колекторів оцінюються у три трильйони кубічних метрів, термін дії ліцензії – до 2063 року».

Довідково:

До групи PGNiG входить 30 компаній, що працюють по всьому світу. Основною сферою їх діяльності є розвідка й видобування нафти та природного газу, продаж і розподіл газу й рідкого палива, виробництво електроенергії, надання спеціалізованих геофізичних послуг, буріння та ремонт свердловин.

Перейти до вмісту