За допомогою ГІС-застосунку для отримання ліцензії, внесення змін чи розширення меж спецдозволу можна побудувати контур ліцензійної ділянки і перевірити її на перетин з діючими спецдозволами, поданими заявами, зонами ПЗФ тощо
З метою прискорення проходження погоджувальних процедур, підвищення зручності взаємодії надрокористувачів з державою, зменшення кількості відмов за формальними підставами Державна служба геології та надр України розгорнула Електронний кабінет надрокористувача.
Сервіс передбачає подання заявниками документів в електронній формі для отримання, продовження строку дії, переоформлення, внесення змін до спеціального дозволу, а також електронної взаємодії між фізичними та юридичними особами, фізичними особами-підприємцями, органами державної влади, органами місцевого самоврядування під час опрацювання таких документів.
Відтепер в е-кабінеті заявник може внести координати в каталог або самостійно за допомогою просунутої ГІС-системи побудувати контур ліцензійної ділянки. У застосунку доступна попередня перевірка на перетин з діючим спецдозволом, поданою заявою на отримання ліцензії чи зареєстрованими роботами з врахуванням контурів діючих спеціальних дозволів на користування надрами, поданих заяв про надання спецдозволу та зон природно-заповідного фонду. При виявленні перетину передбачена самостійна зміна меж контуру, шляхом перетягнення його крайніх точок, або використання функції автоматичного узгодженням меж побудованого обʼєкта.
«Попередня перевірка заяв на перетин з діючим спецдозволом, поданою заявою на отримання ліцензії чи зареєстрованими роботами з врахуванням контурів діючих спеціальних дозволів на користування надрами, поданих заяв про надання спецдозволу дозволить уникнути повернення документів через наявність перетину із зазначеними шарами та, зрештою, прискорити і спростити процедуру отримання дозвільних документів, – наголосив Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Ми прагнемо налагодити діяльність Служби як сервісної установи з використання зручних та сучасних методів роботи. Робота в е-кабінеті посприяє нівелювати суб‘єктивізм і вибірковість у прийнятті рішень, скоротить контакт з бюрократичним апаратом, зробить співпрацю зручною та прозорішою».
Станом на сьогодні суб’єкти господарювання самостійно вносять дані до Державного реєстру артезіанських свердловин через сервіс е-кабінету за допомогою електронного цифрового підпису засобами інтегрованої системи електронної ідентифікації id.gov.ua (ICEI). До впровадження готуються сервіси електронної подачі звітності обліку запасів корисних копалин (форми 5-ГР, 6-ГР, 7-ГР), державної реєстрації робіт і досліджень, пов’язаних із геологічним вивченням надр (форма 3-ГР), подання відомостей до реєстру нафтогазових свердловин тощо.
Зараз е-кабінет працює в тестовому режимі. Держгеонадра почнуть приймати в електронному вигляді заяви та пакети документів після затвердження Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України «Порядку функціонування електронного кабінету надрокористувача». До цього часу подані онлайн заяви розгляду не підлягатимуть. Електронний кабінет є функціональним модулем Єдиної екологічної платформи «ЕкоСистема».
Кожен бажаючий може взяти участь у тестуванні нового сервісу, а в разі наявності пропозицій чи коментарів до роботи ресурсу, просимо надсилати їх в письмовому вигляді Державній службі геології та надр України чи ДНВП «Геоінформ України».