Держгеонадра звертаються до надрокористувачів з проханням зазначати в каталозі географічних координат кутових точок ділянки надр, що подається разом із заявою на отримання спеціального дозволу, лише в одній системі – Pulkovo-42 або WGS-84
Звертаємо увагу надрокористувачів на необхідність зазначати в каталозі географічних координат кутових точок ділянки надр, що додається до заяви для отримання спеціального дозволу на користування надрами, продовження строку дії дозволу, внесення змін, реєстрації РДГВН (форма 3-гр) лише в одній географічній системі Pulkovo-42 або WGS-84 з указанням системи, що використовується.
ДНВП «Геоінформ України» здійснює ітераційний перерахунок координат в іншу систему самостійно, а також розробив інструкцію з перерахунку географічних координат в матеріалах і документах геологічної галузі між системами координат Pulkovo-42 та WGS-84.
«При одночасній подачі координат у двох системах можуть виникнути непорозуміння, оскільки часто наявне неспівпадіння контурів ділянки, що будується за даними, поданими надрокористувачами, в двох системах. При наданні каталогу географічних координат кутових точок ділянки надр одночасно в системах Pulkovo-42 та WGS-84 важливо вказувати, в якій системі були визначені координати інструментально, а які є перерахованими», – звертається керівник Служби Роман Опімах.
У разі подачі заяви з каталогом координат у WGS-84 для продовження, внесення змін до спецдозволу, раніше виданого у Pulkovo-42, важливо зазначати спосіб отримання зазначених координат у документах. Найбільш достовірним методом визначення фактичного місця розташування об’єкта надрокористування є проведення зйомки кутових точок спеціального дозволу (водозабору) за допомогою GPS- приймача в системі WGS-84, похибка якого не перевищує 1 секунду. Здійснення лише перерахунку координат з Pulkovo-42 у WGS-84 за допомогою геодезичного калькулятора може призвести до отримання похибки в місці розташування об’єкта надрокористування в понад 1 кутову секунду, що є недопустимим, згідно точності передбаченої чинним законодавством.
Під час подання документів для отримання спеціального дозволу вперше, допускається визначення географічних координат у системі WGS-84 із застосування геоінформаційних систем. У разі подачі документів на отримання спеціального дозволу з метою видобування, потрібно звертати увагу на відповідність географічних координат, вказаних у системі Pulkovo-42 чи WGS-84, в каталозі координат кутових точок ділянки надр, що подається разом із заявою прямокутним координатам, що вказані на плані підрахунку запасів корисних копалин (за наявності).
«У разі виявлення надрокористувачем неточності ітераційно перерахованих географічних координат з Pulkovo-42 у WGS-84, які відображені в базі спецдозволів на сайті Геоінформу, необхідно визначити фактичне місце розташування об’єкта надрокористування шляхом проведення зйомки кутових точок спеціального дозволу (водозабору) за допомогою будь-якого GPS-приймача в системі WGS-84, похибка якого не перевищує 1 секунду. Далі звернутися до Держгеонадр із заявою про внесення змін до спецдозволу на підставі підпункту 4, пункту 17 Порядку надання спеціальних дозволів (виявлення надрокористувачем після отримання дозволу описок, очевидних помилок)», – пояснив Голова Держгеонадр.
Для ознайомлення надрокористувачів із процедурою поступового переходу із системи координат Pulkovo-42 у WGS-84 підготовлена інфографіка.