Працюємо над оновленням законодавства

18 Серпня 2020

Відбулася зустріч очільника Держгеонадр Романа Опімаха з директором НАДПУ

Питання удосконалення законодавства у галузі надрокористування вимагає серйозної роботи. Державна служба геології та надр України займається оновленням правил видобування корисних копалин та залучає до співпраці профільні бізнес-асоціації.

«Триває робота над реформуванням законодавства галузі. Ми відстоюємо державницьку позицію, і дослухаємося до експертної думки бізнесу. Наша мета – сучасне та прозоре регулювання надрокористування. Це головні критерії під час оновлення правил», – наголосив керівник Держгеонадр Роман Опімах.

В межах підготовки законодавчих ініціатив відбулася зустріч з директором Національної асоціації добувної промисловості України Ксенією Оринчак. Під час зустрічі обговорили важливі для реформування галузі питання: введення плати за користування спеціальним дозволом, запровадження «наскрізних» дозволів на користування надрами, скасування отримання гірничого відводу для розробки родовищ корисних копалин, крім тих, що розробляються шахтним способом, можливе запровадження безаукціонних процедур для власників ЦМК.

«Ми дуже радіємо відкритості та готовності до співпраці керівництва Держгеонадр, та вдячні Роману Опімаху за конструктивний діалог. Сподіваємося, що ця зустріч стане початком продуктивної консолідації зусиль держави та бізнесу, адже мета у нас одна – зробити сферу надрокористування привабливою для інвесторів, нормативну базу вільною від суперечностей, повернути довіру надрокористувачів до дозвільного органу», – коментує зустріч Ксенія Оринчак.

Нагадаємо, в Службі провели робочу зустріч із представниками асоціації «Виробники питних та мінеральних вод» щодо вдосконалення законодавства у сфері регулювання користування мінеральними та підземними питними водами.

Перейти до вмісту