Представники НАК “Надра України” та ДП “Укрнаукагеоцентр” виступили доповідачами на Геофорумі-2019

21 Червня 2019

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

17 червня в Одесі розпочав роботу VI Міжнародний геологічний форум “Актуальні проблеми та перспективи розвитку геології: наука й виробництво (Геофорум-2019)”.

У форумі, що проводиться Українським державним геологорозвідувальним інститутом за сприяння геологічних підприємств Державної служби геології та надр України беруть участь близько 100 представників академічних інститутів Національної академії наук України, вищих навчальних закладів, добувних і сервісних компаній та науково-виробничих організацій з різних регіонів України.

НАК “Надра України” у заході представляли в.о. директора департаменту геології та виробництва Микола Кривонос та завідувач сектору геології твердих корисних копалин Володимир Лукаш.

Від ДП “Укрнаукагеоцентр” з доповіддю виступила начальник комплексної аналітичної лабораторії ДП “Укрнаукагеоцентр”, к.г.н. Наталія Сіра.

Володимир Лукаш представив доповідь “Золото Закарпаття України: перспективи та проблеми розвідки”. Він розповів про перспективи нарощування запасів та ресурсів золота у Берегівському, Вишківському та Рахівському золоторудних районах Закарпатської області. Дав характеристики найбільш перспективних ділянок, які мають дуже складну геологічну будову і потребують довивчення об’єктів.

Володимир Лукаш окремо зупинився на проблемі забезпечення підприємств новітньою буровою технікою, яка б дала можливість необхідного виходу керну для підрахунку запасів. Також розкрив проблеми з правового вирішення питань для подальшого проведення геологорозвідувальних робіт і отримання спеціальних дозволів на користування надрами.

Наталія Сіра презентувала доповідь “Застосування комплексних науково-аналітичних досліджень керну і пластових флюїдів для ефективного видобутку вуглеводнів”.

У своїй доповіді Наталія Сіра зауважила, що у геолого-економічній ситуації, яка склалася в Україні, гостро стоїть питання додаткового вивчення уже відкритих родовищ, у яких зосереджені запаси нафти і газу та збільшення ефективності розробки покладів вуглеводнів. Для цього необхідно проводити комплексне вивчення як керну, так і пластових флюїдів, з метою вибору режимів роботи покладу, експлуатації свердловин, підбору оптимальних методів інтенсифікації припливу за рахунок хімічної дії, рекомендацій з видалення новоутворень у свердловині чи технологічному обладнанні, проектування гідророзриву пластів та ін.

Наталія Сіра розповіла про досвід виконання таких робіт ДП “Укрнаукагеоцентр”. Для проведення згаданих досліджень підприємство оснащене сучасним лабораторним обладнанням, яке дозволяє виконувати їх на рівні світових стандартів.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту