Прес-анонс «Результати четвертих аукціонів з продажу спецдозволів та плани Служби щодо наступних електронних торгів»

21 Липня 2020

Завтра, 22 липня, в «Укрінформі» відбудеться прес-конференція голови Державної служби геології та надр України Романа Опімаха. Тема заходу: «Результати останніх аукціонів з продажу спецдозволів та плани Служби щодо наступних електронних торгів».

Нагадаємо, Державна служба геології та надр України завершила четверті електронні аукціони з продажу спецдозволів. Продано сім ліцензій, сукупна вартість проданих лотів зросла із 2,6 млн грн до 98,3 млн грн.

Особливу увагу інвесторів у рамках четвертих аукціонів Служба зафіксувала до Кліщіївської ділянки: торги завершилися із рекордним зростанням вартості спеціального дозволу. Його кінцева ціна склала 40 010 000 грн, у той час як стартував е-аукціон з позначки 16 936 грн. Переможцем відкритих конкурентних змагань стало ТОВ ВО «Шахтобуд». Підприємство придбало ліцензію на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку вогнетривких глин на п‘ять років. Ділянка знаходиться у Бахмутському районі Донецької області. Такий стрибок ціни, — у 2,3 тисячі разів, — є безпрецедентним.

Також четверті аукціони відзначилися продажем спецдозволів по двох ділянках бурштину, — «Західна перша» та «Західна друга», — на Рівненщині. Вартість лотів, порівняно зі стартовою ціною, зросла у 37 разів на ділянку «Західна друга»,  та у 90 разів на ділянку «Західна перша», і склала по кожному з об‘єктів 12 630 000 грн та 29 000 000 грн відповідно. Обидві площі були номіновані на аукціон надрокористувачами, втім за результатами конкурентних змагань перемогли не ті компанії, які їх номінували.

У Службі переконані, що саме завдяки можливості чесно змагатись за ліцензію на видобування корисної копалини, результати аукціонів неможливо передбачити, тож і переможцем не обов’язково стає той, хто пропонує ділянку на торги.

Детальніше про аукціони, що відбулися, та про плани щодо майбутніх торгів запрошуємо поговорити особисто із головою Держгеонадр завтра, о 13:30, за адресою: вул. Б. Хмельницького, 8/16.

Перейти до вмісту