Презентували цифрові рішення у надрокористуванні на Ukrainian Energy Day

06 Жовтня 2020

Заступник голови Державної служби геології та надр України Роман Сарамага взяв участь у міжнародній конференції Ukrainian Energy Eay, що відбулася за підтримки Посольства Канади в Україні. У своїй доповіді він наголосив, що, попри складну економічну ситуацію на ринку нафти і газу, Держгеонадрам вдалося запровадити низку ініціатив, які посприяли відновленню довіри до регулятора та залученню інвестицій в українське видобування.

«Цьогоріч Державна геологічна служба на постійній основі запровадила видачу спецдозволів на прозорих аукціонах, які продемонстрували свою ефективність: відбулося шість електронних торгів, загальна вартість проданих ліцензій перевищила 750 мільйонів гривень, а у середньому вартість лотів у порівняно із їх початковою ціною зростала у 15 разів, — наголосив Роман Сарамага. — Також Держгеонадра розпочали оцифровування низки сервісів, аби спростити та прискорити взаємодію бізнесу і держави. Зокрема, створили Єдине вікно надрокористувача, єдиний Центр обрахунку вартості спецдозволів, працюємо над розробкою онлайн калькулятора та онлайн-кабінету надрокористувача». На переконання заступника голови Служби, ці кроки сприятимуть тому, аби інвестиційна привабливість видобувної галузі України зростала. 

До участі у конференції долучилися також Міністр енергетики регіону Альберта (Канада) Соня Саваж та Міністр газу й електроенергії Альберти Дейл Неллі. Регіон Альберта у Канаді є найбільшим виробником сирої нафти, синтетики, природного газу і нафтопродуктів в країні. Також Альберта — другий найбільший у світі експортер природного газу і 4-й найбільший виробник. Регіон цікавий своїм досвідом із застосування провідних технологій щодо регулювання галузі. 

Учасники конференції обмінялися думками щодо перспектив розвитку галузі та ефективних шляхів залучення інвестицій у період світової економічної кризи, викликаної пандемією. Канадські колеги високо оцінили роботу українського регулятора та поділилися своїм баченням щодо удосконалення і оцифровування сервісів для надрокористувачів. 

Перейти до вмісту