Профільний підкомітет Верховної Ради одноголосно схвалив діяльність Романа Опімаха на посаді очільника Держгеонадр

03 Серпня 2020

Голова Держгеонадр прозвітував про діяльність відомства за І півріччя 2020 року та розповів про плани на найближчі місяці підчас онлайн-засідання підкомітету з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

З перших днів роботи на посаді голови відомства Роман Опімах працює над трьома незмінними пріоритетами: відновленням довіри до Служби, залученням інвестицій у галузь і підвищенням ефективності використання надр.

«Повернути довіру до Держгеонадр – пріоритет № 1, адже імідж Служби – невід’ємна складова відносин з суб‘єктами ринку, — говорить Роман Опімах. — Ми задекларували і дотримуємося принципу нульової толерантності до корупції. Також впроваджуємо зручні та прозорі механізми у співпраці бізнесу та влади».

Минулорічні результати роботи Державної служби геології та надр України вказують на неприпустимо велику кількість відмов заявникам. З початку року служба запустила Єдине вікно надрокористувача – послуга посприяла скороченню кількості повернень документів заявникам удвічі та налагодженню ефективного діалогу із суб’єктами ринку.

Було запущено єдиний центр обрахунків початкової вартості геоінформації та спецдозволів, розроблено нову Методику їх обрахунку, яка має запрацювати за принципом онлайн-калькулятора, а також налагоджене стратегічне співробітництво з міжнародними колегами. Нагальним є запуск електронного кабінету надрокористувача для нівелювання суб’єктивності та вибірковості у роботі відомства.

Залучення інвестицій є 2-им пріоритетом. Створено Інвестиційний атлас надрокористувача, який нараховує понад 150 перспективних ділянок. Нині готуються нові площі з покладами золота, літію, титану, графіту. Також проводиться постійний діалог з бізнес-спільнотами для задоволення попиту промисловості в сировині, зокрема і в рамках національного проєкту «Велике будівництво».

Цьогоріч загалом виставлено 47 лотів на е-аукціони. За результатами проведених торгів продано 27 спеціальних дозволів на користування надрами на понад 135 млн грн. Ці кошти надходять безпосередньо до Державного бюджету України. Зараз на погодженні в Мінприроди знаходиться 150 ділянок надр, які заплановано надати та виставити на аукціони, що дозволить до кінця року залучити близько 1 млрд грн у скарбницю.

«Ефективна розробка надр України — є третім завданням, над яким я працюю, як очільник Служби. Надра України мають шанс стати драйвером зростання національної економіки, – розповідає Роман Опімах. – Саме тому Держгеонадра постійно працюють над модернізацією профільного законодавства».

Наразі розробляється великий пакет реформ, що включає проєкт підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування та актуалізовану Загальнодержавну програму розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року, де запропонували 1% ренти спрямовувати на розвиток геологічної галузі.

Серед ключових новел: ввести вільний обіг спецдозволів, надавати можливість розстрочення оплати за спецдозвіл, спростити умови введення діяльності для «малого надрокористування», запровадити плату для нових спецдозволів, що будуть видані, починаючи з 2021 року, і де з плином часу буде відсутній видобуток.

Всі члени підкомітету одноголосно схвалили діяльність Романа Опімаха на посаді очільника Держгеонадр, відзначивши ефективність у створенні прозорих умов для надання спеціальних дозволів на користування надрами.

Детальнiше: https://geo.gov.ua/wp-content/uploads/2020/07/USGS_report_20-07-2020.pdf

Перейти до вмісту