Прозора та передбачувана процедура ведення бізнесу

01 Червня 2021

Доопрацьований Комітетом законопроект № 4187 прийнято в першому читанні

1 червня 2021 року під час засідання Верховної Ради України було розглянуто та прийнято в першому читанні Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами.

Законодавчі ініціативи розроблені в тісній співпраці з Держгеонадрами та покликані модернізувати й дерегулювати профільне законодавство. Законопроєкт передбачає лібералізацію обігу спеціальних дозволів, закріплює прозорість правил надрокористування, спрощує низку процедур взаємодії бізнесу з державним апаратом. Проєкт Закону підтримав Президент України Володимир Зеленський.

«Законопроект 4187 розроблений з метою осучаснити регулювання галузі, зробити надрокористування інвестиційно привабливою сферою, а правила гри чіткими та прогнозованими, – коментує Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Ми прагнемо спростити умови ведення бізнесу, адже держава та громадяни мають зиск, коли надра розробляються».

Документ подано на повторний розгляд після врахування всіх зауважень, які надходили під час першого обговорення від народних депутатів України, Комітету з питань антикорупційної політики, Національного агентства з питань запобігання корупції, Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, Офісу простих рішень та результатів, бізнес-асоціацій і громадських організацій.

Додаткові зауваження, які надійшли від парламентарів у ході обговорення, будуть розглянуті та враховані під час підготовки документу до другого читання у Верховні Раді України.

Нагадаємо, з метою створення нових робочих місць, стимулювання економічного розвитку регіонів та зростання конкурентоспроможності економіки України прийнято Закон України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні». Документ визначає основні засади державної підтримки інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями, що складають понад 20 мільйонів євро.

Перейти до вмісту