Голова Держгеонадр Роман Опімах взяв участь у конференції вапняної промисловості «LIMEFORUA»
16 грудня 2021 року відбулася річна конференція вапняної промисловості «LIMEFORUA», що проходила в межах відзначення 10-річчя Української асоціації вапняної промисловості. Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах привітав учасників заходу, розповів про пріоритети діяльності Служби і про підготовлені об’єкти з покладами вапняку для придбання на аукціонах.
«В Інвестиційному атласі надрокористувача наявні 36 ділянок з покладами вапняку, 19 з них доступні для ініціювання на е-аукціони, 14 вже продані за понад 104,6 мільйона гривень. Ціна на деякі з цих лотів під час конкурентної боротьби зросла в кілька разів. Найближчий аукціон з продажу вапнякового лоту запланований на 24 грудня. Спеціальний дозвіл на користування Рачинецькою ділянкою у Хмельницькій області запропонований з метою геологічного вивчення і дослідно-промислової розробки надр», – поінформував Роман Опімах.
Конференція об’єднала широке коло учасників, серед яких представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, найбільші виробники вапняку та вапна країни.
Роман Опімах повідомив, що Держгеонадра розгортають електронний кабінет надрокористувача і звернувся до учасників конференції зібрати коментарі та надати їх Службі для врахування під час розробки.
Нагадаємо, на 24 грудня заплановані 18-ті аукціони, які проводить Держгеослужба в 2021 році. Надрокористувачам запропонували 12 ділянок надр з покладами підземних вод, піску, вапняку, піщано-гравійної сировини, каоліну первинного та вторинного, торфу, пісковику, лабрадориту. Інвестори можуть подати заяви про участь в електронних торгах до 20 години 23 грудня.
Довідково
Вапняк використовують як будівельний матеріал, для вапнування кислих ґрунтів, кормових домішок тощо. Проте найширше його застосування в металургії – вапняки флюсові.
З українських надр у 2020 році видобули понад 13 млн т вапняку, з них флюсових – 4,2 млн т, для будівництва – 6,9 млн т, гірничо-хімічної сировини – 1,8 млн т. Для задоволення власних потреб у повному обсязі Україна імпортує вапняк.