Публічний річний звіт Голови Держгеонадр за 2021 рік

19 Січня 2022

Роман Опімах доповів про результати роботи Служби в 2021 році за трьома незмінними пріоритетами: становлення сервісної установи, залучення інвестицій та ефективне надрокористування, а також окреслив плани на поточний рік

Відбувся публічний звіт Голови Державної служби геології та надр України за 2021 рік. Роман Опімах доповів про головні виклики та досягнення в 2021 році й окреслив нові завдання та пріоритети на поточний рік.

Для роботи Державної служби геології та надр України 2021 рік видався насиченим і продуктивним. Повноцінній реалізації планів сприяла системна робота за трьома незмінними генеральними пріоритетами: становлення сервісної установи, залучення інвестицій та ефективне надрокористування.

Держгеонадра перетворюються на сучасну сервісну установу, послідовно впроваджуючи в практику принцип «держава в смартфоні». Спростили доступ до геологічної інформації. Сьогодні на Державному геологічному порталі Служба відкрила 13 баз даних потрібних надрокористувачу. Вперше було розгорнуто демоверсію електронного кабінету для прийому заяв на отримання спеціального дозволу на користування надрами. В 2021 році оголошено електронні торги з продажу 217 спецдозволів, в результаті майже кожен другий виданий за підсумками е-аукціонів.

Служба залучає інвестиції у вітчизняну економіку, наповнюючи державний та місцеві бюджети. Надала історичну кількість нових дозволів на розробку надр – 377, що в 2,5 рази більше, ніж у попередні роки. До бюджету перераховано 1,58 млрд грн зборів за надання дозволів та геоінформації. Також додатково до регулярних податків, надрокористувачі сплатили 51,5 млрд грн рентних платежів.

«Цього року ми надали рекордну кількість спеціальних дозволів. Таких показників удалося досягнути, перш за все, завдяки злагодженій і наполегливій роботі команди Держгеонадр, – зауважив Роман Опімах. – Ми консультували в Єдиному вікні надрокористувача, наповнювали Інвестиційний атлас, розробляли геологічні паспорти для ОТГ, а також відкрили доступ до геологічної інформації».

Служба долучилася до національного проекту під патронатом Президента України «Велике будівництво» в частині створення пропозицій і надання у користування ділянок надр з покладами корисних копалин, необхідних для будівництва та капітального ремонту інфраструктури. У 2021 році третина спеціальних дозволів надана для розробки та видобування такої сировини в багатьох регіонах України.

Держгеонадра змінили підхід до моніторингу користування надрами. Це дозволить ефективніше попереджати появу «сплячих ліцензій» та запобігти несанкціонованому видобутку корисних копалин. У 2021 розпочато публічний аудит галузі надрокористування в архітектурі СОТА, в результаті перевірок анульовано 315 спецдозволів, де користування здійснювалося з порушеннями або взагалі не велося.

«У 2022 році Держгеонадра продовжать роботу над визначеними пріоритетами. А отже, функціонал е-кабінету буде розширено, наповнюватиметься електронний каталог відомостей про геологічну інформацію, реєстри нафтогазових та артезіанських свердловин будуть актуалізовані. Як і раніше, Служба активно залучатиме інвестиції у сферу надрокористування, підготує нові об’єкти, зокрема стратегічних корисних копалин, та організує електронні аукціони з надання ділянок надр у користування», – анонсував очільник Держгеонадр. 

Окремий акцент буде зроблено на систему моніторингу та регулювання видобутку підземних вод. Великі сподівання покладено на модернізацію законодавства, а також підвищення державних асигнувань на розвиток мінерально-сировинної бази за рахунок задіяння експертів геологічних підприємств галузі.

Лише за умови рівних можливостей, послідовних і чітких правил сфера надрокористування здатна стати драйвером розвитку вітчизняної економіки, а пріоритети, які визначила Служба, – це план для досягнення поставленої мети.

Річний звіт 2021 – https://bit.ly/3nDq8m4

Відео-звіт Голови Державної служби геології та надр України за 2021 рік – https://bit.ly/33vuhS8

Перейти до вмісту