Реформа надрокористування: сучасні та прозорі правила гри

07 Травня 2021

Доопрацьований Комітетом законопроект № 4187 прийнято за основу для подання його та схвалення на першому читанні

6 травня 2021 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. Під час зустрічі було розглянуто Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=70117. Документ подали О.В. Бондаренко, П.В. Якименко, О.В. Маріковський, інші народні депутати України.

Після врахування всіх зауважень, які надходили від народних депутатів України, Комітету з питань антикорупційної політики, Національного агентства з питань запобігання корупції, Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, Офісу простих рішень та результатів, бізнес-асоціацій і громадських організацій Комітет прийняв рішення щодо прийняття доопрацьованого законопроекту за основу та рекомендував на розгляд Верховної Ради України у першому читанні.

Учасники засідання відзначили високу якість законопроекту. Додаткові зауваження, які надійшли під час обговорення, будуть розглянуті та враховані при підготовці документу до другого читання у Верховні Раді України.

«Модернізація правового поля посприяє ефективному використанню надр, що є одним з пріоритетів Держгеослужби. Ми докладаємо максимум зусиль для розвитку галузі надрокористування, – повідомив голова Держгеонадр Роман Опімах. – Законопроект 4187 покликаний зробити галузь інвестиційно привабливою, а правила гри чіткими та прогнозованими».

Ініціатива була розроблена в тісній співпраці з Держгеонадрами та покликана модернізувати й дерегулювати профільне законодавство. Зокрема, законопроєкт передбачає лібералізацію обігу спеціальних дозволів, закріплює прозорість правил надрокористування, спрощує низку процедур взаємодії бізнесу з державним апаратом.

Перейти до вмісту