Регуляторні зміни для покращення роботи галузі надрокористування

14 Червня 2021

Про основні законодавчі зміни в енергетиці розповів Голова Держгеонадр 

11 червня 2021 року відбулася Конференції з енергетичного права, яку організувала Асоціація правників України. Участь у заході взяв Голова Держгеонадр Роман Опімах, а також провідні фахівці галузі, представники регуляторних органів, суддівського корпусу та спеціалізованих державних установ.

Під час виступу Роман Опімах презентував пріоритети роботи Служби щодо залучення інвестицій у надрокористування. Він повідомив, що Держгеонадра підготували понад 40 нафтогазових об’єктів в Інвестиційний атлас надрокористувача для винесення на електронні торги. Також долучилися до промоції Олеської ділянки для пошуку партнера з реалізації проєкту УРП. 

Державна служба геології та надр України ініціювала розробку низки регуляторних змін для осучаснення та покращення роботи галузі надрокористування. Актуалізувала Загальнодержавну програму розвитку мінерально-сировинної бази на період до 2030 року. Також в тісній співпраці з Держгеонадрами було розроблено проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами».

«Ініціатива розроблена та покликана модернізувати й дерегулювати профільне законодавство. Зокрема, законопроєкт передбачає лібералізацію обігу спеціальних дозволів, закріплює прозорість правил надрокористування, спрощує низку процедур взаємодії бізнесу з державним апаратом. Законопроєкт 4187 посприяє інвестиційній привабливості галузі та зробить правила гри чіткими та прогнозованими», – зауважив Роман Опімах.

Участь у конференції – це чудова можливість окреслити й обговорити з експертами галузі основні пріоритети розвитку сфер надрокористування та енергетики, а також знайти шляхи подолання перепон з якими стикається влада та бізнес у своїй роботі.

Нагадаємо, на засіданні Верховної Ради України був розглянутий та прийнятий у першому читанні Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами». Нині документ готується до другого читання в парламенті.

Перейти до вмісту