Роман Опімах окреслив пріоритети роботи Держгеонадр на 2023–2024 роки

01 Серпня 2023

Головними завданнями він назвав подальшу діджиталізацію послуг і сканування геологічної інформації, підготовку нових ділянок надр і відновлення країни

Відбулася зустріч Голови Державної служби геології та надр України з представниками об’єднання українського бізнесу Федерації роботодавців України. Спілкування проходило у змішаному форматі за участі понад 30 компаній. Роман Опімах розповів про діяльність Держгеонадр в умовах війни, роботу над оновленням законодавства згідно з чинними змінами до Кодексу України про надра, про основні результати першого півріччя 2023 року й окреслив завдання та пріоритети на поточний і наступний роки.

«Цільовим результатом нашої роботи має стати створення прозорої, зручної та ефективної системи користування надрами. Коли забезпечуватиметься гідна інституційна спроможність держави для якісного виконання її невід’ємних завдань в геологічній галузі», – зауважив Роман Опімах.

Серед пріоритетів роботи на 2023–2024 роки Голова Служби виділив три ключові:

  • Державна служба геології та надр України працює над діджиталізацією послуг та скануванням геологічної інформації шляхом створення Єдиної державної електронної геоінформаційної системи користування надрами, у складі якої буде розгорнуто 20 баз даних і реєстрів.
  • Іншим напрямом є підготовка нових ділянок надр загального та стратегічного значення для виставлення на е-аукціони та конкурси з укладання угод про розподіл продукції з метою наповнення державного бюджету, забезпечення потреб національної економіки стратегічно важливою сировиною та сприяння створенню нових ланцюгів інноваційної продукції. 
  • Відновлення країнинадважливий пріоритет. Служба визначає шкоду та збитки, нанесені агресором, а також працює над забезпеченням стабільного фінансування функцій держави, що непритаманні бізнесу й оновленням основних фондів державних геологічних підприємств.

Значна частина зустрічі була присвячена відповідям на актуальні питання, що виникають під час роботи в підприємств. Більшість з них була пов’язана зі вступом у дію наприкінці березня поточного року змін до Кодексу України про надра та приведенням до його норм профільних підзаконних актів.

Такий формат зустрічей дозволяє почути про проблеми та виклики, які постають перед бізнесом та розробити дієві законодавчі механізми для їх вирішення.

Нагадаємо, Уряд продовжує масштабну реформу надрокористування – оновлено низку нормативно-правових актів, що регулюють відносини в галузі користування надрами, також деякі рішення визнані такими, що втратили чинність

Перейти до вмісту