Голова Держгеонадр презентував річний звіт за 2022 рік
Відбулася зустріч Голови Державної служби геології та надр України з представниками бізнесу за ініціативи Європейської Бізнес Асоціації. Спілкування проходило у змішаному форматі, за участі понад 30 представників міжнародних та українських компаній. У заході також взяли участь Перший заступники Голови Володимир Бучко та заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Сергій Дехтяренко.
Під час зустрічі Роман Опімах розповів про діяльність Держгеонадр в умовах війни, значення галузей надрокористування для економіки України, підготовку Служби до роботи згідно з нормами оновленого Кодексу України про надра, про основні результати 2022 року й окреслив нові завдання та пріоритети на поточний рік.
«Незважаючи на воєнний рік Держгеонадрам вдалося забезпечити стабільну роботу, реагувати на потреби економіки, готуючи нові пропозиції спеціальних дозволів та регулярно проводити аукціони, що дає надходження до держбюджету та можливість бізнесу працювати», – наголосив Роман Опімах.
Голова Держгеонадр детально розповів про заходи, що здійснює Служба для підготовки імплементації норм запроваджених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами» ухваленого в грудні минулого року, розробку вторинного законодавства.
Значна частина зустрічі була присвячена відповідям представниками Держгеонадр на питання, що ставив бізнес. Більшість з них була пов’язана зі вступом у дію наприкінці березня поточного року змін до Кодексу України про надра та приведенням до його норм профільних підзаконних актів.
Надрокористувачі позитивно оцінили відкритість Служби та орієнтованість на залучення інвестицій навіть в умовах війни. Відзначили готовність до діалогу та вирішення проблем. Такий формат зустрічей дозволяє почути про проблеми та виклики, які постають перед бізнесом та розробити дієві механізми їх вирішення.
Служба залучає інвестиції у вітчизняну економіку – на електронних торах продала спеціальні дозволи на користування надрами на рекордну суму – 1 мільярд 654 мільйони гривень. До державного бюджету вже надійшло 1,4 млрд грн, решта очікується найближчим часом. Також додатково за надання дозволів без проведення електронних торгів та геологічну інформацію надрокористувачі сплатили понад 40 млн грн.
Річний звіт Державної служби геології та надр України за 2022 рік доступний:
Європейська Бізнес Асоціація (EBA) – організація міжнародного бізнесу в Україні, що об’єднує понад 1000 компаній, заснована в 1999 році. У 2022 році в рамках EBA створено комітет надрокористування, що підтверджує зацікавленість бізнесу в інвестиціях у розробку українських надр.