Роман Опімах представив потенціал критичних копалин України на першому бізнес-форумі в Лугано

12 Травня 2023

Проекти післявоєнної відбудови були у фокусі уваги учасників зібрання

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах взяв участь у першому бізнес-форумі, присвяченому післявоєнному відновленню України, що проходить в Лугано. Захід зібрав представників бізнесу, урядовців, лідерів думок зі Швейцарії та України, а також із країн усієї Європи. Метою форуму є обговорення нагальних питань щодо участі приватного сектору в реальних проектах повоєнного відновлення України, створення ділового партнерства, що посприяє інтеграції українського бізнесу в найбільші європейські економічні проекти на найближчі 10–15 років з відродження України.

«Україна володіє багатою мінерально-сировинною базою, за рахунок розвитку якої здатна розвинути нові компетенції в інноваційних галузях. Це має зміцнити національну безпеку, а також  стати основою для повоєнного відновлення країни», – вважає Голова Держгеонадр Роман Опімах.

Також на території нашої країни зосереджені поклади 22 з 34 корисних копалин, які є в переліку критичних для Євросоюзу. Україна входить до 10 найбільших країн-виробників титану, марганцю, цирконію та графіту, а також має підтверджені запаси металів, пов’язаних з низьковуглецевим майбутнім, що використовуються в інноваційних технологіях. Це літій, берилій, рідкоземельні елементи, нікель, кобальт.

«Сьогодні Україна видобуває в незначному обсязі деякі копалин з переліку критичних, але його можна наростити за умови значних капітальних інвестицій та сучасних технологій. Окремі проекти можуть претендувати на отримання статусу стратегічних в Європі в рамках Партнерства між Україною та ЄС. Ми запрошуємо європейський бізнес інвестувати в розробку українських надр. Таке співробітництво посприяє створенню ланцюжків постачання критичної сировини до країн альянсу», – повідомив Роман Опімах.

Критична сировина є важливою для реалізації Євросоюзом зеленого та цифрового переходу, а отже для досягнення кліматичної нейтральності. Україна сьогодні також на цьому шляху. Відбудова нашої країни буде «зеленою» та відбуватиметься відповідно до найкращих стандартів ЄС.

Нагадаємо, в липні 2021 року Україна та Європейський Союз уклали Меморандум про стратегічне партнерство щодо критичної сировини. В рамках цієї ініціативи в листопаді 2022 року Уряд взяв участь у зустрічі високого рівня протягом Тижня сировинних ресурсів в Брюсселі, під час якого було досягнуто значного прогресу. Українська та європейська робочі групи визначили ключові пріоритети та завдання на 2023–2024 роки.

Перейти до вмісту