Роман Опімах прочитав лекцію для дипломатів

26 Жовтня 2021

Метою є ознайомлення посадових осіб дипломатичної служби з питань економічної дипломатії з перспективними галузями користування надрами щодо інвестування для подальшої їх промоції закордоном

26 жовтня Роман Опімах прочитав відкриту лекцію студентам Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ. Лекція відбулась у рамках курсу з економічної дипломатії.

Голова Держгеонадр розповів про основні пріоритети роботи Служби та презентував потенціал корисних копалин України, який потребує іноземних інвестицій для нарощення їх видобутку та створення потужностей з їх збагачення і первинної переробки.

«Метали майбутнього, до яких належать літій, титан, нікель, кобальт, тантал, берилій, скандій тощо використовують для інноваційних технологій. Проте, незважаючи на суттєві запаси і ресурси в Україні майже не видобуваються. Реалізація проектів на стадії їх видобутку та первинного збагачення потребує $150–250 млн інвестицій. Такі кошти сьогодні не готові вкладати вітчизняні компанії, тому Україна має залучити досвідчених закордонних інвесторів, активно промотуючи себе у світі», – вважає Роман Опімах.

З видобутком та використанням корисних копалин пов‘язано близько половини промислового потенціалу країни та до 20% її трудових ресурсів. Видобувні галузі генерують понад 200 млрд грн валової доданої вартості в рік, таким чином, здійснюють прямий внесок у ВВП України в розмірі близько 6%. За рахунок експорту мінеральної сировини та продуктів її переробки Україна отримує близько 60% від загальної суми експортних надходжень.

Залучення інвестицій у надрокористування – це економічний розвиток регіонів, створення нових робочих місць і забезпечення вітчизняної промисловості власною сировиною. Для регіонів збільшення відрахувань у результаті зростання видобутку – це можливість розбудовувати інфраструктуру, споруджувати школи, дитячі садочки, ремонтувати дороги.Таким чином, видобувні галузі залишаються значущими для економіки України з точки зору створення доходу і доданої вартості.

Лекцію слухали посадові особи дипломатичної служби з питань економічної дипломатії. Після виступу Романа Євгеновича зустріч продовжилась у форматі питання-відповідь.

Перейти до вмісту