Роман Опімах взяв участь у нафтогазовій конференції

17 Жовтня 2023

Розповів учасникам заходу про ключові напрями роботи Служби – модернізацію правил і цифровізацію всього ланцюга ключових послуг

Голова Державної служби геології та надр України взяв участь у VII Київській нафтогазовій конференції «Буріння. Інтенсифікація. Екологія та охорона», що проходила в рамках щорічної виставки «Нафтогазекспо-2023». Експерти та лідери галузі зібралися, щоб обговорити актуальні питання розвитку бізнесу та зміцнення української енергетичної незалежності. Серед основних тем зустрічі – «зелений перехід», декарбонізація, сучасні технології буріння та інтенсифікації притоку, а також екологічні, правові, економічні й політичні умови діяльності газовидобувної галузі в Україні.

Нині всі провідні нафтогазові компанії у світі започатковують стратегію свого розвитку на використанні цифрової трансформації як головного напряму. Галузь впроваджує технологічні процеси, оскільки цифрова трансформація є вагомою конкурентною перевагою. Держгеонадра в свою чергу діджиталізують весь ланцюг ключових послуг. Успішно працюють електронні торги з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, створено Державний геологічний веб-портал, що поступово наповнюються, розгорнуто Електронний кабінет надрокористувача. Це позитивні приклади впровадження сучасних цифрових технологій зберігання та використання даних, які дозволяють інвесторам проводити власні вишукування, обирати об’єкти та приймати рішення, практично не виходячи з офісу. 

«З кожним роком застосування цифрових технологій стає все більш затребуваним, доводить свою ефективність для всіх процесів нафтогазового комплексу й охоплює всі стадії галузі: від ознайомлення з геологічною інформацією до прийняття інвестиційного рішення та реалізації проєктів з розробки родовищ. Очікуваним результатом цифрової трансформації Служби є створення прозорої, зручної та ефективної системи користування надрами, що сприятиме активізації роботи галузей економіки, а також забезпеченню гідної інституційної спроможності держави для якісного виконання її невід’ємних функцій в геологічній сфері», – наголосив Голова Держгеонадр Роман Опімах.

Триває масштабна програма сканування геологічних звітів, розпочата в 2021 році. Продовження оцифрування вторинної геолінформації, розширення функціоналу Державного геологічного веб-порталу та розвиток ІТ-архітектури є метою укладеного 16 листопада 2022 року Меморандуму з ЄБРР про технічну допомогу. Піврічний пілотний проєкт стартував у липні 2023 року. Вся програма передбачає фінансування сканування 60 тисяч книг геологічних звітів і графічних додатків протягом трьох років із відповідним розміщенням цих матеріалів на інтерактивних картах з перекладом метаданих англійською мовою.

Нагадаємо, Уряд затвердив Порядок ведення Державного реєстру нафтових та газових свердловин. Урегульовано порядок ведення реєстру, визначено його держателя й адміністратора, перелік відомостей, які вносяться, спосіб заповнення даних про нафтові та газові свердловини за допомогою технічних і програмних засобів, та встановлено умови доступу до реєстру.

Перейти до вмісту