Голова Держгеонадр розповів про ситуацію в нафтогазовидобувній галузі профільній асоціації «Нафта і газ України»
Піч час відеоінтерв’ю для програми «Нафтогазова Україна» Роман Опімах окреслив ключові виклики та перспективи вітчизняного видобутку вуглеводнів.
Нафтогазовидобувна галузь є вкрай важливою для національної економіки, адже створює багато робочих місць в суміжних галузях і спрямовує значні кошти до державного бюджету. Так, за 2019 рік від добування нафти і газу було сплачено близько 73 млрд грн податків, з них понад 38 млрд грн склала рентна плата.
Історичне падіння цін утричі та пандемія негативно вплинули на діяльність державних і приватних добувників. Зменшилися і надходження до державного й місцевих бюджетів. Відразу впали обсяги буріння, що відчув сервісний ринок, який донедавна активно розвивався.
«У 2019 році Україна вперше увійшла до всесвітньо відомого індексу працюючих бурових верстатів Baker Hughes Rig Count. Тоді весь світ побачив, що у нас наявний найбільший ринок буріння в Європі», – розповів голова Держгеонадр.
Нині важливо сконцентруватися на впровадженні сучасних методів розробки покладів нафти і газу. Для цього необхідно привести у відповідність до кращих міжнародних практик і до вимог часу нормативно-правову базу.
«Держава та громадяни мають зиск, коли надра ефективно розробляються. Разом з Міндовкілля ми ініціювали оновлення правил розробки нафтових і газових родовищ та забезпечуємо повний супровід, від підготовки документу до його прийняття. Переконаний, що нові норми посприяють запровадженню в Україні сучасних методів видобутку вуглеводнів та його нарощенню», – заявив Роман Опімах.
31 серпня відбудеться електронний аукціон по вуглеводневій ділянці Будищансько-Чутівська. Об’єкт цікавий облікованими запасами нафти і газу та наявною геологічною інформацією про проведені сейсмічні дослідження.
Нагадаємо, Служба гнучко реагує на запити ринку і виставляє на е-аукціони ділянки надр, що пропонують самі надрокористувачі.