[vc_row height=”auto”][vc_column][vc_column_text]На прохання журналістів hromadske.ua голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах окреслив ключові завдання на найближчий період[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”20128″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]
З метою підвищення використання надр у ДСГН планують спростити доступ до геологічної інформації, прибрати зайві перепони у законодавстві, а також надавати спецдозволи на користування надрами виключно через прозорий механізм публічних аукціонів та конкурсів.
«Більш ефективна розробка надр України— одне з пріоритетних завдань, яке я бачу перед собою як очільник Служби. Для цього треба, зокрема, внести зміни до відповідних стандартів, нормативів, які дозволять працювати більш ефективно, мобільно і забезпечити трансфер сучасних технологій в Україну», — сказав Роман Опімах журналістам.
Він нагадав, що протягом останніх років переважна більшість спецдозволів по нафті і газу були надані поза аукціоном. «На це були певні причини, зокрема державні компанії мали можливість отримувати спецдозволи без аукціону, тому що у них була регульована ціна на реалізацію газу. Ми позбулися цих привілеїв на ринку, ми прибрали шпарини, які дозволяли зловживати і отримувати спецдозволи без аукціонів, але ці шпарини повинні зникнути і для інших сфер видобувної галузі, не лише для нафтогазової», — наголосив керівник Держгеонадр.
Ще один пріоритет у роботі — залучення інвестицій у видобувний сектор економіки. «За минулий рік Україна витратила на імпорт газу, нафти і нафтопродуктів майже 10 млрд дол», — зауважує спікер, і пояснює, що від доходу з продажу імпортного газу у держави лишається всього 2-3% у вигляді податків. «Якщо ми видобуваємо газ, у нас залишається 50-60%: це і рента, і інші податки, і реінвестування коштів у розвиток, і робочі місця».[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”20129″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]
У Держгеонадрах вже розпочали активну підготовку до залучення інвесторів, зокрема, розробляють Інвестиційний атлас надрокористувача, а також готуються до проведення конкурсу на укладання угод про розподіл продукції по трьох ділянкам: Охтирська, Грунівська та Ічнянська. На додаток до цього, запускають data-room, аби потенційні інвестори могли ознайомитися із геологічною інформацією щодо зазначених лотів.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]