Роман Опімах провів нараду із Європейською геологічною службою

18 Червня 2020

Сьогодні голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах провів онлайн-нараду із генеральним секретарем Європейскої геологічної служби Славком Соларом. Учасники зустрічі обговорили потенційні напрямки співпраці, зокрема у частині створення національного репозитарію геологічних даних в Україні.

«Ми висловлюємо щире захоплення тими змінами, які Держгеонадра ініціювали протягом останніх шести місяців у сфері геології та надрокористування в Україні, — зазначив Славко Солар. — Впевнений, що українські та європейські фахівці можуть  плідно співпрацювати над завданнями і викликами, котрі є сьогодні».

Славко Солар запропонував українській Службі продовжити та поглибити участь у ініціативі GeoERA: комплексі проєктів для створенні дослідницького середовища європейських геологічних служб.

«Досвід європейських країн у розвитку геологічних напрямків науки стане гарним стимулом для української геологічної спільноти та буде корисним у напрацюванні підходу щодо створення національного репозитарію геологічних даних, над яким зараз працюють Держгеонадра», — каже Роман Опімах.

За його словами, спрощення доступу до геологічної інформації вимагає також відповідального підходу до питання захисту геологічних даних, а відтак українські фахівці вивчатимуть напрацювання європейців у частині data-менеджменту, аби заздалегідь продумати можливі ризики та створити якісний сервіс національного масштабу. 

Перейти до вмісту