Роман Опімах прозвітував про результати 100 днів роботи

24 Лютого 2020

[vc_row height=”auto”][vc_column][vc_column_text]Запуск низки сервісів, діджиталізація процесів взаємодії із надрокористувачами та вирішення проблеми «сплячих» ліцензій, — на яких напрямках сконцентрувалися у Держгеонадрах і чого вдалося досягти за перші сто днів роботи[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”21711″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]Сьогодні голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах провів прес-конференцію, у рамках якої презентував результати роботи та оприлюднив першочергові завдання на 2020 рік. Очільник Служби наголосив на пріоритетних напрямках: подолання корупції та відновлення довіри, ефективне використання надр, підготовка інвестиційних пропозицій. Зокрема, щоб налагодити якісну та оперативну взаємодію із надрокористувачами, запровадили низку сервісів та ініціатив: Єдине вікно, електронний кабінет надрокористувача, data-room геологічної інформації.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][vc_raw_html]JTNDaWZyYW1lJTIwd2lkdGglM0QlMjIxMDAlMjUlMjIlMjBoZWlnaHQlM0QlMjI2MDAlMjIlMjBzcmMlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy55b3V0dWJlLmNvbSUyRmVtYmVkJTJGaFlzSHo2WmVRMlElMjIlMjBmcmFtZWJvcmRlciUzRCUyMjAlMjIlMjBhbGxvdyUzRCUyMmFjY2VsZXJvbWV0ZXIlM0IlMjBhdXRvcGxheSUzQiUyMGVuY3J5cHRlZC1tZWRpYSUzQiUyMGd5cm9zY29wZSUzQiUyMHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZSUyMiUyMGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbiUzRSUzQyUyRmlmcmFtZSUzRQ==[/vc_raw_html][us_separator type=”invisible” size=”small” thick=”3″][vc_column_text]«Для зняття штучних бар‘єрів у розвитку малого та середнього бізнесу у лютому 2020 року ми запустили Єдине вікно — постійно діючий сервіс, де спеціалісти Держгеонадр надають консультації щодо підготовки документів та заяв на продовження, поновлення та переоформлення спецдозволів, — зазначив Роман Опімах. — Цей інструмент допоможе змінити статистику, що склалася у попередні періоди роботи Служби і скоротити кількість відмов заявникам».[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”21712″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]

Відбувається цілеспрямована діджиталізація усіх етапів комунікації із бізнесом: у квітні планують запуск електронного кабінету надрокористувача. Очікується, що інструмент суттєво зменшить контакт підприємців та чиновницького апарату, прискорить комунікацію та вирішить проблему суб‘єктивізму у прийнятті рішень.

[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”small”][vc_column_text]

Розпочали низку реформ щодо запровадження легкого, конкурентного та прозорого доступу до надр. «У цьому питанні ми сконцентрувалися на модернізації законодавства та забезпеченні неупередженого контролю виконання взятих надрокористувачем зобов‘язань, — каже Роман Опімах. — Зокрема, працюємо над оновленням технічних нормативів та розробкою змін до постанов, що регулюють відносини у сфері надрокористування — постанова 827, проєкти законів 2807, 2821 і, звичайно, Кодекс про надра, у розробці якого фахівці Служби беруть активну участь».

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”21713″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]

Крім того, зараз опрацьовують концепцію реформування Державного геологічного контролю. Як зазначив керівник Держгеонадр, очікується, що результатом цієї роботи стане пробудження «сплячих» ліцензій та полегшення процесу входження бізнесу у видобувну галузь. «Також, за результатами консультацій із геологами та потенційними інвесторами прийняли рішення виокремити дві нафтогазові ділянки на шельфі Чорного моря: Північний Дельфін та Південний Дельфін площею 8,3 тис км кв. та 7,5 тис км кв. відповідно», — заявив Роман Опімах. Він повідомив, що інвесторів на ці ділянки шукатимуть разом із іноземними партнерами: світовими лідерами Schlumberger та Duff&Phelps.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”21714″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]

Триває робота по залученню малого та середнього бізнесу у розробку надр України. Цьогоріч планують залучити 750 млн. грн, у тому числі шляхом популяризації об‘єктів із Інвестиційного атласу надрокористувача. «Наразі цей сервіс налічує уже понад 100 ділянок, — нагадав Роман Опімах. — Надрокористувач може ініціювати будь-який із об‘єктів Атласу на аукціон, або, якщо бажаного об‘єкту серед пропозицій немає — самостійно номінувати його на електронні торги. Графік найближчих аукціонів опублікований на сайті Служби».

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”21715″ size=”full” align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”21716″ size=”full” align=”center”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” size=”small”][vc_column_text]

Як повідомив голова, перші 12 аукціонів будуть запущені уже цього тижня, наступні аукціони по двадцятьох ділянках пройдуть у березні.

[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”small”][vc_column_text]

«Сфера надрокористування стає більш прозорою та зрозумілою, а Держгеонадра перетворюється на сервісний орган, який прагне надавати якісні послуги надрокористувачам», — підсумував Роман Опімах.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту