Роман Опімах взяв участь у обговоренні стратегічних напрямів розвитку газовидобування

08 Вересня 2020

У ході відкритої дискусії обговорили шляхи нарощення вітчизняного газовидобутку та залучення інвестицій у галузь

Голова Державної служби геології та надр Роман Опімах долучився до дискусії щодо  стратегічних напрямів розвитку газовидобування, що відбулася сьогодні за ініціативи  Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України». У заході взяли участь Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський, представники Міністерства енергетики, народні депутати. 

Обговорили ключові питання, що стосуються подальшої роботи галузі та перспектив нарощення вітчизняного видобутку вуглеводнів. Також серед ключових тем зустрічі: прискорення підписання договорів із переможцями УРП та залучення інвестицій у видобувну галузь. 

«Держгеонадра демонструють новий підхід до надрокористування: ми постійно працюємо над удосконаленням сервісів, які Служба пропонує надрокористувачам, — зазначив у своєму виступі Роман Опімах. — Серед основних напрямів нашої роботи — модернізація законодавства, спрощення доступу до геологічної інформації, прозорі механізми отримання спецдозволів. Переконаний, що інвестори та надрокористувачі вже відчули позитивні зміни, які були запроваджені у галузі за нашої активної участі, і ми бачимо відновлення довіри до регулятора. Підтвердження цьому — результати останнього аукціону по Будищансько-Чутівській нафтогазовій ділянці, який став рекордним за вартістю проданого спецдозволу, — 650 млн грн».

Роман Опімах наголосив, що Держгеонадра веде активну роботу з прискорення підписання договорів із переможцями нафтогазових конкурсів УРП і висловив сподівання, що угоди будуть підписані до кінця року. «Нам потрібно знайти спільне бачення і завершити процес підписання угод, аби інвестори змогли розпочати роботу», — додав він. 

Очільник регулятора висловив переконання, що такий формат відкритої дискусії свідчить про готовність усіх учасників галузі плідно співпрацювати задля спільного результату.

Перейти до вмісту