Роман Опімах взяв участь у першій онлайн нараді CEEC Scout Group

15 Червня 2020

Днями відбулася нарада Об‘єднання провідних нафтогазових компаній Центральної та Східної Європи та Каспійського регіону, до якої долучився голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах. Він презентував учасникам онлайн-зустрічі ключові напрямки діяльності Уряду України у сфері надрокористування та залучення інвесторів, а також представив майбутні ліцензійні раунди в Україні.

«У рамках політики відкритих дверей у сфері надрокористування (open door policy), проголошеної Кабінетом Міністрів,  Держгеонадра спрощують доступ до геологічної інформації та створюють прозорі механізми отримання спецдозволів. 6 липня пройдуть перші нафтогазові елетронні торги по вісьмох пропозиціях, — повідомив співрозмовникам Роман Опімах. — Продаж ліцензій за результатами публічних аукціонів — можливість виключити суб’єктивний фактор та на умовах конкурентної боротьби вибороти право інвестувати у ділянку надр».

Він нагадав закордонним партнерам, що віднедавна було спрощено умови участі іноземних інвесторів у електронних торгах: відтепер вони можуть змагатись за ліцензію без поперендньої реєстрації юридичної особи в Україні.

Члени Об‘єднання високо оцінили результати роботи Романа Опімаха на посаді голови Державної служби геології та надр і запропонували Службі членство у СЕЕС.

Учасники наради, серед яких були представники албанського, польського, грузинського та інших державних органів виконавчої влади, у тому числі регулятори галузі та органи, відповідальні за видачу ліцензій, презентували інвестиційні можливості, які створюють у своїх країнах та обговорили виклики під час підготовки до ліцензійних раундів у період пандемії.

CEEC – об’єднання провідних нафтогазових компаній Центральної та Східної Європи та Каспійського регіону. Воно було створене у 1994 році та вже налічує 70 членів, серед яких провідні нафтогазові компанії та державні установи. Зазвичай засідання проводяться двічі на рік. У 2020 році 53-я зустріч мала проводитися у Львові. На жаль, її довелося перенести через Covid-19.

Перейти до вмісту