Роман Опімах зустрівся із членами Громадської ради Держгеонадр

28 Травня 2020

Під час наради обговорили редакцію оновлення Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази та співпрацю у напрямку модернізації регуляторного середовища

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах відвідав робоче засідання Громадської ради Держгеонадр. Учасники зустрічі обговорили загальний стан геологічної галузі та ситуацію, у якій опинилися підпорядковані Службі державні підприємства у результаті багаторічного ігнорування проблеми.

«Аналіз поточного виконання Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази до 2030 року показав, що вона була виконана лише на 20%, значною мірою тому, що і фінансувалась вона лише на 20%, — зауважив голова Служби Роман Опімах. — Відповідно, аудит діяльності державних підприємств, що знаходяться у підпорядкуванні регулятора підтвердив невтішні результати попереднього періоду: із 13 працюючих підприємств вісім збиткові, при чому їх загальний накопичений борг складає понад 90 млн грн на кінець 2019 року».

Цьогоріч надодаток відбулося вимушене скорочення державного фінансування галузі: вона недоотримала 60% асигнувань. Це, а також падіння світових цін на мінеральну сировину та скорочення інвестиційних бюджетів на всіх рівнях створюють додаткові виклики, на які необхідно реагувати рішуче та оперативно. «У відповідь на ситуацію, що склалася, Держгеонадра розробили антикризовий план дій з оптимізації структури геологічного господарства та роблять усе можливе, щоб зберегти найдорожчий спадок – знання та фахівців. Зокрема, розробили попередню редакцію оновленої  Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази до 2030 року», — наголосив голова. 

В основі оновленого документу — стабільне фінансове забезпечення роботи видобувного сектору за рахунок відрахувань 1% від рентних платежів до Спеціального фонду на розвиток галузі. Громадська рада за результатами обговорення підтримала першу редакцію оновленої Програми та висловила готовність надалі надавати свої коментарі і пропозиції.

Учасники наради дійшли згоди щодо низки важливих кроків по модернізації регуляторного середовища. Зокрема, у відповідь на пропозицію членів Громадської ради та з метою спрощення роботи надрокористувачів, Державна служба геології та надр ініціює внесення законодавчих змін, спрямованих на скасування погоджень для введення у дію протоколів ДКЗ. Громадська рада також підтримала скорочення терміну винесення об’єктів на аукціон у середньому до 30 днів: сторони погодились, що така ініціатива сприяє покращенню інвестиційної привабливості галузі та пришвидшує надходження інвестицій у видобування.

На завершення очільник Держгеонадр привітав новообраного голову Громадської ради Павла Жилу та висловив сподівання щодо активної співпраці у пріоритетних напрямках роботи Служби.

Перейти до вмісту