Проєкт сховища передбачає зберігання кернового матеріалу відповідно до найкращих світових стандартів галузі
Під час робочого візиту голови Держгеонадр до ДП «Укрнаукагеоцентр» керівництво НАК «Надра Україна» представило проєкт будівництва нового керносховища в місті Полтаві. Основною функцією сховища є збереження первинної геологічної інформації нафтогазових свердловин, що є державною та приватною власністю, а також забезпечення доступу до його перегляду, аналізу та активного використання.
«Спрощення доступу до геологічної інформації – одне з ключових завдань Служби. Адже прийняття інвестиційного рішення базується, в першу чергу, на аналізі первинної геологічної інформації. Тому наші зусилля спрямовані на забезпечення її обліку, створення належних умов зберігання, прозорого механізму надання в користування та проведення сучасних досліджень», – зазначив Роман Опімах.
Вивчення кернового матеріалу в поєднанні з комплексними науково-аналітичними дослідженнями та використанням сучасного лабораторного обладнання, що відповідає світовим вимогам, а також впровадження новітніх методів і технологій, дозволяє підвищити інформативність і достовірність геологорозвідувальних робіт та збільшити ефективність розробки родовищ вуглеводневої сировини.
«Ми запланували будівництво сучасного, належно обладнаного приміщення з відповідними кліматичними умовами та спеціальними стелажами. Це забезпечить якісне зберігання первинної геологічної інформації у вигляді кернів та їх систематизацію, – повідомив голова правління НАК «Надра Україна» Тарас Кузьмич. – Нове сховище кернового матеріалу розширить спроможність зберігання до 280 тисяч погонних метрів».
Потужність діючого сховища розрахована на 117 тисяч погонних метрів керну. Тут зберігається керновий і шламовий матеріал свердловин, пробурених на Сході та Півдні України. Будівництво нового приміщення заплановано розпочати до кінця 2021 року.