Розпочалася підготовка будівництва нового керносховища в Укрнаукагеоцентрі

11 Березня 2021

Проєкт сховища передбачає зберігання кернового матеріалу відповідно до найкращих світових стандартів галузі

Під час робочого візиту голови Держгеонадр до ДП «Укрнаукагеоцентр» керівництво НАК «Надра Україна» представило проєкт будівництва нового керносховища в місті Полтаві. Основною функцією сховища є збереження первинної геологічної інформації нафтогазових свердловин, що є державною та приватною власністю, а також забезпечення доступу до його перегляду, аналізу та активного використання.

«Спрощення доступу до геологічної інформації – одне з ключових завдань Служби. Адже прийняття інвестиційного рішення базується, в першу чергу, на аналізі первинної геологічної інформації. Тому наші зусилля спрямовані на забезпечення її обліку, створення належних умов зберігання, прозорого механізму надання в користування та проведення сучасних досліджень», – зазначив Роман Опімах.

Вивчення кернового матеріалу в поєднанні з комплексними науково-аналітичними дослідженнями та використанням сучасного лабораторного обладнання, що відповідає світовим вимогам, а також впровадження новітніх методів і технологій, дозволяє підвищити інформативність і достовірність геологорозвідувальних робіт та збільшити ефективність розробки родовищ вуглеводневої сировини.

«Ми запланували будівництво сучасного, належно обладнаного приміщення з відповідними кліматичними умовами та спеціальними стелажами. Це забезпечить якісне зберігання первинної геологічної інформації у вигляді кернів та їх систематизацію, – повідомив голова правління НАК «Надра Україна» Тарас Кузьмич. – Нове сховище кернового матеріалу розширить спроможність зберігання до 280 тисяч погонних метрів».

Потужність діючого сховища розрахована на 117 тисяч погонних метрів керну. Тут зберігається керновий і шламовий матеріал свердловин, пробурених на Сході та Півдні України. Будівництво нового приміщення заплановано розпочати до кінця 2021 року.

Перейти до вмісту