Розпочали оприлюднювати Реєстр протоколів із запасами та ресурсами корисних копалин

30 Квітня 2020

ДНВП «Геоінформ України» розпочало опублікування протоколів затвердження запасів та ресурсів корисних копалин на сайті підприємства.

Геоінформ розпочав викладати у відкритий доступ чинні протоколи Державної комісії по запасах корисних копалин. Дані оприлюднюють у рамках політики відкритості та прозорості геологічної інформації, що реалізується спільно із Міністерством енергетики та захисту довкілля України.

У реєстрі протоколів є контекстний пошук, що здійснюється за номером, датою, тематичною прив’язкою, розміщенням об’єкта, назвою та шифром звіту тощо.

«Під час першого етапу, який триватиме місяць, буде завантажено 2000 протоколів щодо затвердження запасів та ресурсів. Всі вони вже були на електронних носіях. Нині ведеться оцифрування решти протоколів ДКЗ, і протягом двох наступних місяців буде оприлюднено ще стільки ж. До кінця року плануємо завершити наповнення реєстру усіма наявними документами», – пояснив керівник Державної служби геології та надр України Роман Опімах.

Очільник регулятора нагадав, що одним із пріоритетних напрямів роботи є залучення інвестицій та створення якісного сервісу для надрокористувачів. «Спрощення доступу до геологічної інформації дозволить прибрати штучні перепони у взаємодії потенційного інвестора та держави, сприятиме зростанню інвестиційної привабливості галузі та дозволить залучити більше коштів у розробку українських надр», — зазначив Роман Опімах. 

Нагадаємо, у грудні запрацював Інвестиційний атлас надрокористувача – постійно діючий сервіс із усіма інвестиційними пропозиціями Служби. Перелік ділянок надр, що пропонують суб’єктам господарювання для придбання шляхом електронних торгів постійно оновлюється та актуалізується. Потенційний покупець може ініціювати ділянку на аукціон, обравши серед запропонованих в Атласі, чи номінувати об‘єкт на електронні торги особисто.  

Перейти до вмісту