Розпочали співпрацю із Держгеокадастром щодо розкриття інформації про надра

12 Жовтня 2020

Відбулася зустріч голови Державної служби геології та надр України Романа Опімаха та голови Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Романа Лещенка. Сторони обговорили спільні дії з метою максимального розкриття інформації про земельні ділянки із покладами корисних копалин, та погодили механізми взаємного обміну даними.

«Держгеонадра передадуть контури оцифрованих родовищ, а Держгеокадастр надасть дані щодо кадастрових номерів власників землі, а також координати об‘єктів природно-заповідного фонду і водних об’єктів, — аби Служба могла використовувати цю інформацію при видачі спеціальних дозволів», — повідомив про результати зустрічі Роман Опімах. Він додав, що під час наради домовились про механізми передачі інформації для реалізації проєкту Національної інфраструктури геопросторових даних та проєкту Інтерактивної карти родовищ, що реалізується Державною геологічною службою.

«Користування надрами тісно пов‘язане із питаннями власності землі, тож співпраця із Держгеокадастром сприятиме спрощенню роботи надрокористувача, а також дозволить прискорити низку погоджувальних процедур, пов‘язаних з отриманням доступу інвестора до земельної ділянки», — каже Роман Опімах.

Крім того, Держгеокадастр заявив, що підтримає перехід до використання зручних сучасних систем географічних координат у надрокористуванні.

Перейти до вмісту