Розпочався офіційний візит Геологічної служби США до Держгеонадр

28 Січня 2020

[vc_row height=”auto”][vc_column][vc_column_text]

Протягом трьох днів спеціалісти української та американської служб, а також державних підприємств будуть обмінюватися досвідом у частині реформування видобувної галузі та оцифровки геологічної інформації.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”21099″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]

Розпочався офіційний візит Геологічної служби США до Державної геологічної служби України. У рамках триденного візиту заплановані робочі наради із головою Держгеонадр та головами державних підприємств, що знаходяться у підпорядкуванні Служби.

Учора провели багатостороннє засідання за участі очільника Держгеонадр Романа Опімаха, голови ПрАТ «НАК «Надра України» Тараса Кузьмича, директора Директорату Європи, Азії, Росії та Арктики Геологічної служби МВС США Інгрід Верстратен та українських і американських експертів.

«Ми обговорили низку ключових питань, зокрема можливу співпрацю Служби із американськими колегами з метою обміну досвідом щодо впровадження інституційної реформи геологічної галузі України, а також щодо подальшого спрощення доступу до геологічної інформації та оцифровки усіх результатів геолого-фізичних досліджень», — зазначив Роман Опімах.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”21104″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]

Іноземні колеги запропонували свою допомогу у розробці та створенні національного репозитарію геологічних даних. «Наразі створення єдиного репозитарію усієї геологічної інформації є пріоритетним завданням від голови Держгеонадр, над яким працюють кращі спеціалісти «Надр України», — каже голова правління національної акціонерної компанії Тарас Кузьмич. — Ми будемо використовувати досвід і багаторічні напрацювання колективу, а також застосуємо механізми та підходи іноземних фахівців і сподіваємось на результативну співпрацю з американськими геологами. Впевнені, що їх надбання можуть бути корисними для нас».

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”21115″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]

У ході зустрічі Роман Опімах презентував представникам Геологічної служби США Інвестиційний атлас надрокористувача та ознайомив із онлайн data-room, яку запустили у грудні минулого року. Американська сторона високо оцінила результати роботи останніх кількох місяців і запевнила, що готова підтримувати проекти Держгеонадр України щодо лібералізації доступу до геологічної інформації та діджиталізації інструментів взаємодії надрокористувача із чиновницьким апаратом. Сторони домовились про спільну участь у низці профільних міжнародних заходів з метою залучення інвестицій у видобувну галузь України.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту