Розробка надр можлива лише за дотримання законодавства про охорону навколишнього середовища

29 Квітня 2020

Роман Опімах обговорив питання соціальної та екологічної відповідальності видобувників із громадою Житомирщини

Державна служба геології та надр України вимагатиме дотримання вимог законодавства у галузі видобування. Про це заявив голова Служби Роман Опімах під час робочої зустрічі із представниками органів місцевого самоврядування Житомирщини. На зустрічі за участі заступника голови Житомирської ОДА, представників громади села Жубровці йшлося про соціальну та екологічну відповідальність інвесторів. Зокрема, під час обговорення житомиряни висловили занепокоєння щодо виставлення на аукціон Жубровського родовища граніту, в результаті розробки якого, на їхню думку, існують ризики негативного впливу на екологічну ситуацію та соціальну інфраструктуру.

«Державна служба геології та надр вимагає чесної та відповідальної роботи кожного інвестора, який отримує спецдозвіл, – наголосив Роман Опімах. – Інвестор повинен дотримуватися закону, поважати громаду, нести екологічну відповідальність та бути свідомим того, що єдиним власником українських надр є народ».

Очільник регулятора нагадав, що для отримання спеціального дозволу на видобування обов’язковою умовою є завчасне проведення оцінки впливу на довкілля (ОВД) за участі Мінекоенерго. Також, відповідно до процедури ОВД проводяться громадські слухання.

«Місцеві жителі матимуть можливість вносити пропозиції щодо здійснення робіт на  об’єкті, – пояснив Роман Опімах. – Сама ж процедура призначена для виявлення характеру, інтенсивності та ступеня небезпеки впливу господарської діяльності на стан довкілля і здоров’я населення. Погодження щодо видобутку без згоди громади не буде прийнято!».

Крім того,  протягом 60 днів після проведення аукціону і до моменту отримання та сплати за спецдозвіл, переможець матиме нагоду провести зустріч із представниками громади і дасть відповіді на всі запитання щодо розробки кар’єру. Із переліком запитань, що викликали стурбованість у місцевого населення, можна буде ознайомитись на сайті Житомирської ОДА. Вже відомо, що розробка корисної копалини у межах родовища передбачається кар’єрним методом, за допомогою екскаваторів, без застосування буро-підривних робіт.

Нагадаємо, аукціон на продаж Жубровицького родовища гранітів відбудеться 26 травня на платформі державних аукціонів Prozorro.Продажі. Також цього дня заплановано проведення торгів на отримання спецдозволів ще 9 об’єктів на розробку глини, каоліну первинного, пісковиків, кварцового піску, підземних вод, бурштину, нефеліну, пегматиту, ніобієвих, танталових та цирконієвих руд.

Довідка.

Жубровицьке родовище розташоване за 1,9 км від с. Жубровичі в Олевському районі. Об’єкт пропонується до геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки граніту, придатного для видобутку блоків та виробництва плит і облицювальних виробів із них, проведення детальної геолого-економічної оцінки родовища та затвердження запасів протягом 5  років. У разі виявлення комерційно доцільних покладів для видобутку, цей вид користування надрами буде проміжним етапом, що передує їх видобуванню.

Перейти до вмісту