Голова Держгеонадр висловився щодо дискусії навколо продажу з аукціону Азовської ділянки цирконієвих руд
Державна служба геології та надр наголосила, що ліцензія на Азовське родовище із Азовським рудопроявом у Нікольському районі Донецької області передбачає геологічне вивчення з ДПР, тобто переможець аукціону буде зобов’язаний здійснити до розвідку ділянки надр, після чого провести відповідні слухання із громадою та зробити оцінку впливу на довкілля (ОВД).
«Державна служба геології та надр вимагає дотримання вимог законодавства та екологічних стандартів видобувної діяльності. Ми стоїмо на захисті інтересів народу України, і наголошуємо про відповідальність кожного інвестора, який отримує спецдозвіл, – наголосив Роман Опімах. – Інвестор повинен дотримуватися закону та поважати громаду».
Очільник регулятора переконав, що неможливо розпочати видобувну діяльність, якщо громадські слухання не пройдені успішно. «Місцеві жителі матимуть можливість вносити пропозиції щодо здійснення робіт на об’єкті, – пояснив Роман Опімах. – Сама ж процедура призначена для виявлення характеру, інтенсивності та ступеня небезпеки впливу господарської діяльності на стан довкілля і здоров’я населення. Погодження щодо видобутку без згоди громади не буде прийнято!».
Водночас, на сьогоднішній день достеменно невідомо, чи дійсно є екологічні ризики у розробці Азовського родовища, розташованого поблизу Нікольську. Аргументовано про такі ризики можна буде говорити вже після проведення дорозвідки та геологічного вивчення ділянки інвестором.
Нагадаємо, аукціон з продажу спецдозволу на Азовську ділянку відбудеться 15 лютого.