03057, м. Київ,
вул. Антона Цедіка, 16
Каталог географічних координат кутових точок ділянки надр, що додається до заяви для отримання спеціального дозволу на користування надрами, продовження строку дії дозволу, внесення змін, подається із зазначенням будь-якої географічної системи координат (Pulkovo-42, WGS-84)
З метою забезпечення точності прив’язки місця знаходження об’єкта надрокористування рішенням Колегії Державної служби геології та надр України від 11 грудня 2020 року схвалено перехід від радянської геодезичної системи координат Пулково-42 (СК-42) до Світової системи WGS-84 (World Geodetic System).
Починаючи з 1 січня 2021 року, Держгеонадра додатково зазначають координати кутових точок меж спеціальних дозволів у системі WGS-84.ДНВП «Геоінформ України» здійснив ітераційний перерахунок координат діючих спецдозволів у WGS-84, що були видані до моменту набрання чинності рішення Колегії. Інформація відображена в базі спеціальних дозволів на сайті підприємства одночасно з координатами в системі Pulkovo-42.
«У разі виявлення надрокористувачем неточності ітераційно перерахованих географічних координат з Pulkovo-42 у WGS-84, які відображені в базі спецдозволів на сайті Геоінформу, необхідно визначити фактичне місце розташування об’єкта надрокористування шляхом проведення зйомки кутових точок спеціального дозволу (водозабору) за допомогою будь-якого GPS-приймача в системі WGS-84, похибка якого не перевищує 1 секунду. Далізвернутися до Держгеонадр із заявою про внесення змін до спецдозволу на підставі підпункту 4, пункту 17 Порядку надання спеціальних дозволів (виявлення надрокористувачем після отримання дозволу описок, очевидних помилок)», – пояснив очільник Служби.
Для надрокористувачів, які отримали ліцензії до 2021 року, встановлено перехідний період терміном два роки для корисних копалинзагальнодержавного значення та три роки для місцевого.
З метою забезпечення зручності надрокористувачам та створення сприятливих умов для переходу на сучасні системи координат, протягом перехідного періоду Держгеонадра приймають документи в будь-якій із географічних систем координат – Pulkovo-42 чи WGS-84. Взаємний перерахунок між системами здійснюється Геоінформом України самостійно.
«Система WGS-84 проста у використанні – для визначення координат достатньо лише GPS-приймача, а географічні координати кутових точок ділянки надр позначаються з точністю до сотих секунди, – підкреслив голова Держгеонадр. – Це, безперечно, сприяєпрозорості та спрощенню доступу до надр, а також залученню іноземних інвестицій у галузь».
ДНВП «Геоінформ України» розробили Інструкцію з перерахунку географічних координат в матеріалах і документах геологічної галузі між системами координат Pulkovo-42 та WGS-84.
Також для ознайомлення надрокористувачів із процедурою поступового переходу з системи координат Pulkovo-42 у WGS-84 підготовлена інфографіка.
03057, м. Київ,
вул. Антона Цедіка, 16
(044) 456-23-57